„Žena nejprve v sobotu ráno způsobila dopravní nehodu v obci Kokory. Při projíždění pravotočivé zatáčky nezvládla řízení svého vozidla Seat Alhambra, přejela do protisměrného pruhu a vjela do plotu ze vzrostlých tújí,“ popsal událost krajský policejní mluvčí Libor Hejtman.

Policisté řidičku podrobili orientačním dechovým zkouškám na alkohol, které byly pozitivní. Zkoušky ukázaly hodnoty 2,86 promile a 2,66 promile alkoholu v dechu.

„Žena s naměřenými hodnotami souhlasila. Výzvu k podrobení se lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu odmítla,“ pokračoval mluvčí.

Policisté zároveň zjistili, že žena přišla o řidičské oprávnění a má platnou blokaci pro všechny skupiny.

„Byla poučena, že nesmí nadále řídit motorová vozidla. Majitel tújí vyčíslil škodu na 10 tisíc korun,“ informoval Libor Hejtman.

Podle slov mluvčího policie však neuplynuly ani tři hodiny a žena znovu usedla za volant svého vozidla. Odjela z místa nehody do sousední obce Nelešovice, kde byla zastavena policisty.

„Provedené orientační dechové zkoušky na alkohol u ženy naměřily hodnoty 2,63 promile a 2,82 promile alkoholu v dechu. Žena byla zadržena a eskortována na lékařské vyšetření s odběrem krve, kterému se podrobila,“ uvedl mluvčí Libor Hejtman.

Řidičce nyní za uvedený přečin hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky a peněžitý trest.