Hocha si páreček agresorů vyhlédl v proluce mezi domy, kde k němu přišli s žádostí o cigaretu, tu jim mladík dal. Tím to ale neskončilo.

„Začali po něm chtít i peníze. Na to odpověděl, že žádnou hotovost nemá. Jeden z pachatelů mu začal vyhrožovat, že pokud jim peníze nedá, tak to bude mít těžké, a pokud bude křičet, tak se to neobejde bez fyzického násilí. Vzápětí ho jeden z pachatelů chytil, natlačil na zeď domu a druhý ho prošacoval,“ informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Z kapsy kraťas mu agresor vzal peněženku, ve které měl mladík hotovost šest set korun, z kapsy mikiny cigarety a energy drink a vzali mu také sluneční brýle. Poté z místa události utekli. Škoda byla předběžně vyčíslena na více jak jeden tisíc korun. K žádnému zranění nedošlo.

Okradený celou věc ihned ohlásil na policii, která okamžitě začala s pátráním po okolí. Díky výpovědi poškozeného se během tří hodin podařilo oba muže dopadnout.

„Byli zadrženi na náměstí Dr. E. Beneše a skončili na policejní služebně. Brýle, cigarety a peněženka s přibližně polovinou odcizených peněz byly policisty zajištěny a budou vráceny zpět jejich majiteli,“ konstatovala mluvčí.

Energy drink oba - také osmnáctiletí násilníci vypili a část peněz stihli utratit. Po provedených úkonech byli propuštěni na svobodu. Nyní jsou podezřelí z trestného činu loupež, za ten jim hrozí až desetiletý trest.