Líčení se mělo konat ve čtvrtek, soudkyně ho ale kvůli doplnění důkazů odložila.

K úmrtí pacienta v přerovské nemocnici došlo v lednu roku 2016 a příbuzní zesnulého muže podali vzápětí trestní oznámení na neznámého pachatele.

Důvodem byly pochybnosti o správném postupu bývalého primáře chirurgie a jeho kolegy po operačním zákroku.

Oba lékaři čelí obžalobě pro přečin usmrcení z nedbalosti, za což jim hrozí trest odnětí svobody od jednoho roku do šesti let.

Obžaloba jim klade za vinu, že u pacienta včas neodhalili zánět pobřišnice po operaci kýly, a přestože se jeho zdravotní stav stále zhoršoval, nedočkal se včas potřebných vyšetření.

Pacient i přesto, že se později podrobil operaci, na následky selhání orgánů zemřel.

„Hlavní líčení bylo odročeno na říjen z toho důvodu, že obhajoba předložila nové listinné důkazy a bude nutné vypracovat doplněk znaleckého posudku,“ shrnula přerovská soudkyně Miluše Hadamčíková.

Oba lékaři nadále pracují v přerovské nemocnici, a ta zatím případ nechce blíže komentovat s tím, že ctí presumpci neviny.

„Zatím v této věci ještě neproběhlo soudní líčení a nemocnice není ani přímým účastníkem sporu,“ uvedl Jiří Ševčík, místopředseda představenstva společnosti Středomoravská nemocniční, pod niž přerovská nemocnice spadá. Podle jeho slov se jedná o citlivou záležitost, která si vyžádá důkladné posouzení.