Muž přišel o pilu za sto tisíc korun

Přerov – Až dva roky ve vězení hrozí pachateli, který v loňském roce podvedl muže z Přerovska. Jako jednatel přerovské společnosti převzal v místní části Henčlov od poškozeného pásovou pilu v hodnotě 108 900 korun. Zavázal se, že ji bude splácet v pravidelných měsíčních splátkách.

„K tomu ale nedošlo a majiteli stále celou částku dluží. Napálený muž, kterému došla trpělivost a celou událost nahlásil, také zjistil, že uvedená společnost pilu bez jeho vědomí prodala další firmě," uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. 

Playstation 4 k mladíkovi nedoputoval

Hranice – Mladý muž z Hranic se nechal na konci května nalákat ke zdánlivě výhodné koupi herní konzole Playstation 4. Na prodejním internetovém portále kontaktoval majitele zařízení, který požadoval zaslání finanční částky přesahující pět tisíc korun předem na stanovený účet.

„Do této chvíle se herní konzole k novému majiteli nedostala. Prodávající tvrdí, že koupené zboží zaslal poslední květnový den. Policisté se začali po oznámení případem zabývat a šetří jej pro podvod," řekla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.