Ke krádeži došlo v pondělí 13. ledna dopoledne v jednom z rodinných domů na Náměstí republiky v Kojetíně. Pachatelé zvolili obvyklou taktiku – vsadili na podomní prodej.

První zloděj se do domu třiaosmdesátiletého muže vloudil právě pod touto záminkou.

„Když se dostal dovnitř, požadoval po důchodci dva tisíce. Muž mu peníze přinesl z místnosti, ve které měl uschované i úspory," popsala krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Spolu s poškozeným se nacházela v bytě i jeho šestasedmdesátiletá manželka.

„Neznámý pořád mluvil o zboží. Nejprve česky, a pak i blíže nespecifikovanou cizí řečí. Zabavil je, ale oba senioři si ještě stačili všimnout, že z místnosti, ve které měli peníze, vyběhl další neznámý muž," dodala mluvčí. Hned po něm se dal na útěk i „podomní prodejce." Po jejich odchodu senioři zjistili, že jim zmizely veškeré úspory – 372 tisíc korun.

Při prověřování vyšlo najevo, že měl neznámý pachatel seniora oslovit v Dudíkově ulici, a to na trase mezi restaurací a místní sokolovnou. Muž se měl nejprve vyptávat na cestu do města, a poté vnutit důchodci nějaké zboží.

Popis pachatelů

Podle popisu se jednalo o dva pachatele bílé pleti. Prodávající byl ve věku kolem 30 let, vysoký asi 160 centimetrů, štíhlé postavy. Na sobě měl riflové kalhoty a bundu, která měla na prsou dvě kapsy.

Měl krátké, černé vlasy, načesané dozadu. Vousy střižené kolem úst a kotlety. Bližší popis druhého muže nebyl zjištěn.

Lidé, kteří by mohli poskytnout jakékoliv bližší informace k osobám obou podezřelých, ať kontaktují Obvodní oddělení policie v Kojetíně na telefonu 974 778 721, nebo se obrátí kdykoliv na bezplatnou telefonní linku 158.