Po rozsáhlé razii v regionu skončili za mřížemi tři muži ve věku od 20 do 33 let, kterým hrozí za nedovolenou výrobu a držení omamných a psychotropních látek až pět let vězení.

Při vyšetřování navíc vyšlo najevo, že si laboratoř na výrobu pervitinu zřídili v areálu jedné z přerovských firem. Drogu v ní vyráběli po pracovní době.

„Obvinění si některé potřebné léky obstarávali v zahraničí. Společně z nich v areálu firmy vyrobili dosud nezjištěné množství pervitinu,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová a dodala, že detaily celého případu se i nadále zjišťují.

Podle informací vyšetřovatelů se výrobci drog scházeli v provizorní laboratoři vždy po skončení pracovní doby. Kromě výroby omamných látek jsou muži podezřelí i z jejich distribuce.

„Metamfetamin totiž měli jen zčásti pro svou potřebu, ale ve více než stovce případů ho prodávali za různý finanční obnos uživatelům. Někdy jej nabízeli i zdarma,“ doplnila mluvčí.

Kriminalisté na místě zajistili kompletní varnu, kterou jim pachatelé dobrovolně předali, a v bydlišti jednoho z nich také drogy připravené k distribuci. „Jeden z výrobců byl přitom už v minulosti za stejnou trestnou činnost souzen,“ upřesnila.

Trojice je nyní stíhána na svobodě a mužům hrozí až pět let vězení. Na Přerovsku se už v září podařilo odhalit desetičlenný gang při nejrozsáhlejší razii za posledních několik let.

Dobře organizovaná skupina operovala na území celé republiky. Ve vazbě nakonec skončili tři lidé – dvaatřicetiletá matka dvou dětí a její třicetiletý komplic a dále devětadvacetiletý muž. Vyšetřovatelé zajistili dvě kompletní varny. Trojlístek zadržených prodával drogy i mladistvým.