První případ výtržnictví zaznamenali hraničtí strážníci v pátek o půl jedenácté večer. Anonymní telefonát je upozornil na to, že na třídě 1. máje vyvracejí dva muži dopravní značky a odpadkové koše.

Hlídka zjistila jejich totožnost a předala ji příslušnému správnímu orgánu. Další vandalové demonstrovali svou sílu v neděli v noci v ulici Farní. Ničili tam dešťové svody, parapety a dopravní značky.

V přerovském baru napadl krátce po sobotní půlnoci u tanečního pódia čtyřiatřicetiletý muž o čtrnáct let mladší ženu.

„Uchopil ji za předloktí, vulgárně jí nadával a odstrčil tak, až upadla za židli a na podlahu. Pak ještě od něj dostala facku,“ popsala incident přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že napadená utrpěla pohmožděniny a útočník ještě před příjezdem hlídky utekl.

„Případ šetříme pro přečin výtržnictví a hrozí mu až dva roky vězení,“ dodala mluvčí.

Napadli mladíka i policistku

Jen o hodinu později kopali na hranickém náměstí do dvaadvacetiletého mladíka dva přibližně stejně staří hoši. Skončil v nemocnici a jeho léčbu odhadli lékaři na 14 dnů.

„Výtržníci mu roztrhli košili, bundu a kalhoty. Celkem dosáhla škoda výše 2,5 tisíce korun,“ uvedla Zajícová a dodala, že v tomto případě hrozí mladíkům až tříletý pobyt za mřížemi.

„Uklidnila je až naše hlídka, která k tomu musela použít donucovacích prostředků,“ doplnil ji velitel městské policie Miroslav Mann.

Výtečníkům to ale nestačilo. O půl třetí v noci je zaznamenala bezpečnostní kamera, jak se o něčem živě dohadují s hlídkou republikové policie.

„Protože náš operátor viděl, že se schyluje k potížím, vyslal na místo naši hlídku. Mezitím muži fyzicky napadli státní policistku, která u případu zasahovala,“ dodal Mann.

Násilníci zbili hosty baru

V noci na sobotu se další čtveřice poprala v jednom z přerovských barů. Šestatřicetiletého muže zkopala tak, že se z toho bude léčit nejméně dva týdny a další jejich pětadvacetiletá oběť skončila dokonce v nemocnici.

Ve stejnou dobu ničili na třídě 1. máje v Hranicích tři mladíci stojící autobus.

Pacient řádil v hranické nemocnici

Klid nebyl ani v Kojetíně. Na Velikonoční pondělí napadl odpoledne pětadvacetiletý agresor svého o třicet let staršího otce. Udeřil jej pěstí do obličeje, ale zranění mu nezpůsobil.

„Poté vyhrožoval své matce, že ji zabije,“ řekla Zajícová a dodala, že muž v domě zdemoloval vybavení zhruba za dva a půl tisíce korun. Přivolaní policisté mu v dechu naměřili 1,3 promile alkoholu.

„Nejprve byl eskortován do nemocnice k odběru krve a poté na záchytku, kde ale nebyl přijat,“ doplnila mluvčí s tím, že ještě tentýž den večer byl násilník propuštěn, ale za přečin nebezpečného vyhrožování mu hrozí až jeden rok ve vězení.

Kolem druhé hodiny odpolední téhož dne uklidňovala pak ještě hlídka hranické městské policie agresivního pacienta.

„Byla důvodná obava, aby fyzicky nenapadl jiné návštěvníky nemocnice. Proto jsme ho z areálu vykázali,“ vysvětlil nutnost policejního zásahu velitel Mann.