„Hoch usedl do vozidla značky Fiat bez svolení matky. Auto bylo zaparkované na vyhrazeném místě pro invalidy a chlapec s ním nejprve popojel dopředu asi o dva mety, a potom narazil do okrasného kovového sloupku u cesty. Narazil i do dopravní značky,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Auto zablokovalo napříč celou vozovku právě v době, kdy tudy projížděli strážníci Městské policie. „Hoch vysvětloval své jednání tak, že se chtěl jen projet. Uviděl klíče od auta, a tak usedl za volant,“ přiblížil velitel Městské policie v Hranicích Miroslav Mann.

Ten se prý s tak mladým řidičem během své kariéry nesetkal. „Je to určitě nejmladší řidič, kterého jsme v posledních letech kontrolovali,“ podotkl dále Mann.

Nezletilý řidič při nehodě neutrpěl žádné zranění, a strážníci celý případ předali republikové policii. „Po výslechu na služebně si hocha převzala matka. Škoda na sloupu je 5 tisíc korun, další škodu vyšetřovatelé vyčíslí dodatečně,“ doplnila dále mluvčí. Případ ale policisté odloží z důvodu věku.