Dvěma zadrženým sdělili obvinění z výroby a distribuce drog, zbývajícím čtyřem pouze z distribuce. Můžou strávit až pět let za mřížemi.

Jako první skončil v policejních poutech devatenáctiletý mladík z Přerovska. S pomocí chemikálií a volně prodejných léků vyráběl drogy od loňského srpna až do poloviny letošního září.

„Na zařízení, sloužícím k výrobě metamfetaminu, vyrobil látku v přesně nezjištěném množství nejméně pětkrát,“ popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Muž měl pervitin jednak pro svou vlastní potřebu a drogu také zdarma předal dvěma mužům ve věku 19 a 22 let.

Další distributorkou je také pětadvacetiletá žena z Přerova. Minimálně dvacetkrát prodala pervitin sedmnáctileté dívce, a to za částku od 500 do 1 tisíce korun za psaníčko.

„Devětadvaceti­letému muži látku zprostředkovala osmkrát, v šesti případech ji předala zdarma a ve dvou pak prodala za částku 200 korun za dávku,“ upřesnila Zajícová.

S pervitinem několik měsíců obchodoval na Přerovsku také devatenáctiletý mladík. I on drogu asi desetkrát zdarma předal a dvanáctkrát ji prodal dvěma lidem za částku od 200 do 500 korun za psaníčko.

V rukou policie skončil rovněž osmadvacetiletý recidivista, jehož vyšetřovatelé stíhají kvůli tomu, že třikrát nabídl pervitin teprve sedmnáctileté dívce. Drogou ale od prosince loňského roku zásoboval i další „klienty“.

Výroba a distribuce pervitinu na Přerovsku a Kojetínsku vynášela i dvaatřicetiletému muži. Ten vyráběl omamnou látku s použitím chemikálií a léků ve varně.

„Prodal ji nejméně třicetkrát čtyřem osobám. Cena, kterou si naúčtoval za jedno psaníčko, se pohybovala v rozmezí od 200 do 500 korun,“ řekla mluvčí. Několikrát ji ale předal i zdarma a nebo použil pro svou potřebu.

Posledním obviněným je dvacetiletý muž, jenž obchodoval s pervitinem na Přerovsku a Kroměřížsku. Za jednu dávku po svých zákaznících požadoval částku od 100 do 500 korun. Třem osobám nejméně patnáctkrát nabídl metamfetamin zdarma.

Kriminalisté zajistili u dvou obviněných dvě kompletní varny a zaslali je na znaleckou expertízu ke zkoumání. Za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy hrozí všem podezřelým až pětiletý pobyt za mřížemi. Stíhání všech výrobců a distributorů drog probíhá na svobodě.