Své požadavky stupňovali a nakonec ji přinutili odevzdat i zlaté náušnice.

„Důchodkyni navštívili ve středu večer v jejím domě tři lidé – dvě ženy a jeden muž. Vymysleli si báchorku o tom, že nezaplatila daň z pole a dluží 10 částku tisíc korun. Přestože jim peníze odevzdala, nespokojili se s tím a chtěli více," vylíčila krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Stařenka jim ale řekla, že více peněz nemá, a tak po ní požadovali šperky. Nakonec jim odevzdala zlaté náušnice za zhruba tři tisíce korun, které měla na sobě.

Poté z domu povedená trojice odešla. Že se stala obětí podvodu, žena zjistila až po rozhovoru s rodinnými příslušníky.

Podle zjištěných informací byl prvním pachatelem muž bílé pleti ve věku kolem pětatřiceti let. Měl štíhlou, 180 centimetrů vysokou postavu. Byl hladce oholený a měl krátce střižené vlasy.

„Spolu s ním byla na místě i žena, která vypadala tak na padesát let. Měla snědší pleť a silnější, asi 160 centimetrů vysokou postavu. Její vlasy byly zrzavé, nakrátko ostříhané, obličej vrásčitý," přiblížila mluvčí.

Druhá žena byla mladá, ve věku kolem pětadvaceti let. Měla bílou pleť a vlasy tmavé ke krku. Její postava byla štíhlá, výšky 165 centimetrů.

Policisté na případu intenzivně pracují a po pachatelích, kterým hrozí za podvod ve spolupachatelství až dva roky vězení, pátrají.

Rady policie, jak se nestát obětí podvodu:

- nedůvěřujte neznámým lidem, nikoho cizího do bytu či domu nevpouštějte.
- nikdy hned neotevírejte dveře, nevíte-li, kdo je za nimi.
- pořiďte si panoramatické kukátko, které vám umožní dobře si návštěvníka prohlédnout. Instalujte si na dveře bezpečnostní řetízek, který je udrží jen pootevřené, a tak můžete některé věci vyřídit bezpečněji.
- zvoní-li opravář, pracovník úřadu či jiných služeb (odečet plynu a podobně), nechte si předložit jeho služební průkaz, nebo ještě lépe, zavolejte na úřad nebo instituci, na niž se pracovník odvolává. V případě jakýchkoliv pochybností trvejte na tom, že o nabízenou službu nestojíte a ihned kontaktujte policii.
- nepodléhejte lákavé vidině snadného zbohatnutí. Podomní nabídky výher v loterii nebo výhodných koupí odmítejte – v naprosté většině jde o podvod.