„Poprvé zde v úterý po obědě odcizili čtyři zlaté prsteny, dále pak zlatý a stříbrný řetízek v hodnotě 4,5 tisíce korun. O den později z bytu sebrali tři sta korun a ve čtvrtek si odnesli notebook s myší, napájecí kabel, digitální fotoaparát, mobilní telefon a příruční batoh,“ vyjmenovala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková. Majiteli vznikla škoda 19,6 tisíce korun.

Už tento týden v pondělí se některé z ukradených věcí objevily v jedné z přerovských zastaváren.

„Policisté pak dalším šetřením zjistili, že má krádež vloupáním na svědomí čtveřice dětí – dva hoši ve věku dvanácti a dva ve věku čtrnácti let,“ doplnila mluvčí.

První krádež přitom spáchali dva hoši z povedené čtveřice a další pak jejich kamarád, který se na tu poslední do bytu vrátil s posledním z hochů. Policisté tento týden zajistili kradené věci jako notebook, myš k PC, nabíječku k notebooku, lampičku a batoh.

„Věci budou vráceny zpět majiteli. S ohledem na nízký věk obou pachatelů vyšetřovatel celý případ odloží a předá kurátorům pro mládež na oddělení sociálně právní ochrany dětí magistrátu,“ uzavřela mluvčí.