„Pachatel poškozeného přesvědčil, aby si do počítače stáhl program pro vzdálenou podporu AnyDesk a přihlásil se do internetového bankovnictví. Když tak učinil, oznámil mu, že nyní poběží automatický robot a obrazovka notebooku zčernala,“ vylíčil krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. Když se asi po třech minutách znovu objevila, zbarvil se tentokrát poškozený - ale doběla. Z účtu mu totiž zmizely všechny peníze, a to bezmála 250 tisíc korun.

Ilustrační foto
Muže z Přerovska obrali falešní bankéři téměř o půl milionu

 „Pachateli hrozí za podvod, neoprávněný přístup k počítačovému systému a neoprávněný zásah do počítačového systému nebo nosiče informací trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do pěti let,“ řekl Hejtman.

Policisté v této souvislosti varují, aby lidé nikdy neinstalovali do svých počítačů programy z nedůvěryhodných zdrojů a neumožnili tak přístup neznámým osobám k jejich účtům.

Dále doporučujeme:

Surový zásah strážníků proti ležícímu muži v Lipníku nad Bečvou - záběr z videa, které se objevilo na sociálních sítích.
Za surový zákrok strážníků proti opilci v Lipníku padlo obvinění
Krajský soud v Olomouci se v pondělí zabýval obžalobou tří přerovských policistů ze zneužití pravomoci úřední osoby, pojistného podvodu a pomoci k tomuto přečinu. Policisté k soudu nedorazili, pouze jejich obhájci.
VIDEO: Krajský soud potvrdil podmíněné tresty pro přerovské policisty
I když ten hlavní dušičkový nápor vypukne až příští týden, mnozí lidé vyrazili na přerovský hřbitov už o víkendu.
Lidé šetří na Dušičkách i pohřbech. Hledají nejlevnější řešení