Zaplatil skoro deset tisíc za mobil, který nedostal

Internetový nákup se nevyplatil dvaadvacetiletému mladíkovi z Přerova, který si koncem srpna na webové stránce našel inzerát s prodejem mobilního telefonu značky IPhone 5S 64GB v hodnotě devět a půl tisíce korun. Peníze poslal na účet, telefon ale nedorazil a veškerá komunikace s prodávajícím ustala.

„Prodávající požadoval po poškozeném zaslání částky předem na účet. V rámci emailové korespondence mu poskytl oskenovaný občanský průkaz, rodný list a fakturu o zakoupení telefonu," uvedla mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová.

Podezřelou osobou je sedmadvacetiletý muž z Liberecka.

„Po zadokumentování uvedeného skutku bude případ dle místní příslušnosti postoupen do jiného kraje," dodala Miluše Zajícová. Podezřelému hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Zloději se zaměřili na oktávky

Nepříjemné překvapení čekalo majitele automobilu Škoda Octavia, který své auto na parkovišti ve Fügnerově ulici v Přerově už nenašel. Zloděj auto v šedé metalíze, vyrobené roku 2007 ukradl z pondělí na úterý.

„V automobilu se kromě dokladů nacházela kotoučová pila a navigace," uvedla mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová. Majitel vypočítal škodu na 171 tisíc korun.

Ve stejnou dobu se v ulici Kopaniny odehrál obdobný případ, a to se stejnou značkou auta.

„Pachatel se dostal dovnitř vozu, aniž by poškodil zámek, vytrhl spínací skříňku a pokusil se auto v hodnotě 250 tisíc korun ukrást. To se mu naštěstí nepodařilo," řekla k druhému případu mluvčí. Majiteli vznikla škoda pět tisíc korun. Policie případy šetří.

„Zahájili jsme úkony trestního řízení pro trestné činy poškození cizí věci, krádež a krádež ve fázi pokusu," dodala Miluše Zajícová s tím, že zloději hrozí až pětiletý pobyt ve vězení.