Na rozhraní dvou okresů se ho pokoušela zastavit hlídka, složená z policistů a vojáků. Za normálních okolností by zřejmě šofér přes stanoviště projel, ale protože požil alkohol, ztratil nervy a zazmatkoval.

„Nerespektoval pokyny k zastavení, hlídku objel a snažil se policistům ujet. Ti ale jeho ujíždějící vůz pronásledovali až do Říkovic, kde řidič zastavil u novostavby rodinného domu a pokoušel se před nimi ukrýt,“ popsal policejní mluvčí František Kořínek.

Když šofér pochopil, že se hlídka jen tak nevzdá a je odhodlána kontrolu dotáhnout až do dokonce, tak rezignoval a policistům se dobrovolně vydal. Hned poté vyšlo najevo, co bylo důvodem jeho zkratkovitého jednání. Při testu na alkohol totiž nadýchal přes dvě promile alkoholu.

„Muž byl zajištěn a eskortován na obvodní oddělení, odkud byl propuštěn asi hodinu po půlnoci. Za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí trest odnětí svobody od šesti měsíců do tří let. Přišel také na místě o řidičský průkaz,“ uzavřel František Kořínek.