K útoku došlo kolem šesté hodiny večer a vyvolal značný rozruch mezi obyvateli města - na místě totiž zasahovala letecká záchranka, jejíž vrtulník přistával přímo na autobusovém nádraží.

Přerov v čase koronaviru. Ilustrační foto
Přerov se v předstihu chystá na omezení chodu magistrátu

„Starší muž po několika úderech pěstí do obličeje upadl na silnici, kde do něj měl agresor ještě kopnout. Poškozený skončil v bezvědomí a záchranáři ho na místě oživovali,“ popsal útok policejní mluvčí František Kořínek.

Přivolaná letecká záchranka muže v bezvědomí transportovala do Fakultní nemocnice v Olomouci. Na následky poranění i přes rychlý zásah záchranářů v nemocnici zemřel.

Zvlášť těžké ublížení na zdraví

Útočník, který byl pod vlivem alkoholu a nadýchal na 2,28 promile, byl nejprve podezřelý pouze z ublížení na zdraví a výtržnictví. Policisté nyní čin překvalifikovali.

„Kriminalisté zahájili trestní stíhání třiačtyřicetiletého muže pro zvlášť závažný zločin těžké ublížení na zdraví a přečin výtržnictví,“ konstatoval krajský policejní mluvčí Libor Hejtman.

Ilustrační fotografie.
Na meruňky a třešně zapomeňte, pálenice na Přerovsku zachraňují švestky

Pachatel byl zadržen a Okresní soud v Přerově rozhodl o vzetí obviněného do vazby.

„Muž byl už minulosti několikrát odsouzen, nikoliv však za trestnou činnost násilného charakteru, ale pro majetkové delikty,“ dodal. Obviněnému nyní hrozí trest odnětí svobody od osmi do šestnácti let.