„Muž úmyslně poškodil čtyři zaparkovaná auta ve Főrchtgottově ulici. Kopal do nich a po rozběhnutí skákal na blatníky a kapotu. Způsobil promáčkliny, poškrábal lak a na jednom odstaveném autě značky mercedes poškodil i zpětné zrcátko,“ popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Škoda na autech je 121 tisíc korun.

„Protože byl cizinec pořád agresivní, putoval do cely. Ani tam se ale neuklidnil a začal demolovat zařízení svého přechodného ubytování. Roztrhal deku, urval sedátko na WC a ze zdi vytrhl vodovodní kohoutek,“ vylíčila dále mluvčí.

Policisté muže přemístili do jiné cely, kde jeho řádění za chvíli vypuklo nanovo. „Protože začal ohrožovat své zdraví, byla na místo přivolána záchranka, která podezřelého vyšetřila a počkala, až se zklidní. Při testu na alkohol nadýchal na 1,37 promile,“ řekla.

Vyšetřovatelé muži sdělili ve zkráceném přípravném řízení obvinění ze dvou trestných činů, a to poškození cizí věci a výtržnictví. „Spolu se spisovým materiálem a návrhem na potrestání státním zástupcem byl obviněný převezen k Okresnímu soudu v Přerově,“ uzavřela Miluše Zajícová. (pu)