První z výtržníků se pokoušel dostat do rodinného domu na Kojetínsku, kde byla na návštěvě u své rodiny jeho bývalá manželka.

Nejprve bouchal na okna domu, která vzápětí rozbil, a poté vymlátil pěstí skleněnou výplň vstupních dveří, klíčem v zámku si odemkl a dostal se dovnitř. Vešel do kuchyně, kde rozbil sedm skel v okně vedoucím na dvůr a začal demolovat její vybavení a veškeré spotřebiče.

Agresor se poté pokoušel dostat do pokoje, kde se celá rodina i s jeho bývalou manželkou schovávala. U toho jim vyhrožoval, že všechny zabije.

Policisté, kteří útočníka zadrželi, u něj naměřili téměř dvě promile alkoholu, převezli ho do nemocnice a následně na záchytnou stanici, aby vystřízlivěl. Jednačtyřicetiletý muž nikoho nezranil, ale způsobil v domě škody, které vyšetřovatelé předběžně vyčíslili na deset tisíc korun.

„Násilník je podezřelý z trestných činů násilí proti skupině obyvatelů a jednotlivci, porušování domovní svobody a poškozování cizích věcí,“ sdělila přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Opilého agresora čeká až tříleté odnětí svobody. Druhý opilý muž, kterého přerovští policisté nakonec převezli na záchytku, rušil noční klid na vlakovém nádraží v Přerově.

Opilý sedmadvacetiletý muž na nástupišti vykřikoval, rozbíjel skleněné láhve od piva a proti zákazu kouřil. Hlídka, která muže upozornila, aby toho nechal a předložil jim průkaz totožnosti, musela použít donucovací prostředky a nasadit výtržníkovi pouta. Policisté muže odvezli do nemocnice a posléze na záchytnou stanici do Olomouce.

„Pachatel je podezřelý ze spáchání přestupků proti veřejnému pořádku a na úseku ochrany před alkoholismem a toxikomaniemi,“ uvedla Michaela Sedláčková.