Krátce před třináctou hodinou vstoupila do prodejny pracovních pomůcek v Čechově ulici čtyřiatřicetiletá žena a přistoupila k prodavačce, která stála za pultem.

„Řekla jí, ať je potichu a tlačila ji dál směrem k pokladně a po celou dobu se snažila sedmadvacetiletou poškozenou uchopit za vlasy. To se jí nakonec taky podařilo a strhla ženu na podlahu, kde si ji přidržovala rukou za vlasy a kolenem, aby se nemohla bránit," popsala událost přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Když měla lupička prodavačku plně ve své moci, otevřela si pokladnu a vzala z ní bankovky v hodnotě 20 900 korun.

„Poškozené neustále opakovala, ať je potichu. Jakmile měla peníze, uvolnila napadenou ženu ze sevření a chtěla z prodejny odejít," sdělila Miluše Zajícová.

Útěk s ukradenými penězi ale pachatelce nevyšel. Zabránili jí v něm zabránili kolemjdoucí, kteří slyšeli volání o pomoc a viděli, co se v prodejně děje.

„Zavřeli a podrželi vstupní dveře a tím zabránili podezřelé, aby prodejnu opustila," uvedla mluvčí.

Lupička vyzkoušela ještě jednu fintu. Zbavila se bankovek, které uloupila a myslela si, že ji svědci incidentu propustí. Místo toho si ale pro ni přišli přivolaní policisté.

„Napadené prodavačce způsobila pachatelka lehké zranění, škrábance a zhmožděniny, které si vyžádalo jednorázové ošetření. S podezřelou byly provedeny procesní úkony, bylo ji sděleno obvinění z trestného činu loupež s desetiletou trestní sazbou odnětí svobody a následně byla propuštěna na svobodu," dodala Miluše Zajícová.