Agresivní muž obtěžoval devětatřicetiletou ženu v jejím bytě v Kojetíně a několikrát na ni také fyzicky zaútočil. K prvnímu konfliktu došlo už počátkem listopadu.

„Pachatel ženě ukradl klíče a neoprávněně vnikl do jejího bytu. Přestože ho několikrát vyzývala, aby z něj odešel, nereagoval. Nakonec ji vší silou udeřil, “ vylíčila přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Poškozená utrpěla lehké zranění s dobou léčení na deset dní. Jen o několik dní později se násilník pokoušel do bytu dostat znovu. „Nejprve bouchal na okno, a potom rozbil sklo dlažební kostkou. Když vnikl dovnitř, ustlal si v bytě a usnul,“ popsala mluvčí.

Svou oběť nepřestával dál pronásledovat a jako záminku pro další setkání uvedl, že jí chce vrátit mobilní telefon. „Místo toho jí ale vytrhl klíče z ruky a i přes protest opět vtrhl do bytu. Zůstal v něm sice jen chvíli, ale znovu se sem vrátil večer - tentokrát v podnapilém stavu. Lehl si na postel a usnul,“ poznamenala mluvčí.

Pachatel ženu znovu napadl ráno a vyhrožoval jí zabitím. Zranění si poškozená tentokrát nenechala ošetřit. Agresor se pokoušel dostat do bytu ještě jednou, ale bez úspěchu. Využil toho, že žena vyprovázela návštěvu a vystrčil ji na chodbu. Konflikt se naštěstí obešel bez zranění.

Tento výčet činů vyšetřovatelům stačil k tomu, aby násilníka umístili do cely a sdělili mu obvinění z pěti trestných činů. „Byl podán návrh na jeho vzetí do vazby, o kterém se nyní rozhoduje,“ uzavřela policejní mluvčí.