VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zločiny a soudy

13.6.2018

Mladíci okrádali ve smečce v ulicích Přerova. Už je chytili

Obírali školáky v ulicích Přerova o peníze, a aby dosáhli svého, neštítili se ani výhrůžek a násilí.

12.6.2018

Policie hledá nepoctivou nálezkyni mobilu. Nepoznáte ji?

Návštěva nákupního centra Galerie Přerov se ve čtvrtek 10. května nevyplatila ženě, která si chtěla v kabince jednoho z obchodů vyzkoušet oblečení. Během toho jí z kapsy kalhot vypadl mobilní telefon značky Samsung, o který následně přišla.

10.6.2018

Muže zmlátili u dluhonského nadjezdu, ukradli mu kolo

Na sobotní večerní procházku podél kolejí nedaleko dluhonského nadjezdu nebude v dobrém vzpomínat dvaašedesátiletý muž, kterého fyzicky napadli dva muži, po útoku navíc muž zůstal bez kola.

8.6.2018

Nejdřív přejel okrasné keře, pak trefil rozvaděč. V sobě skoro 4 promile

Bez zábran si počínal řidič z Přerova, který se opil jak Dán, usedl za volant svého vozu Nissan Almera a vydal se na zběsilou jízdu městem.

7.6.2018

Policie pátrá po čtrnáctiletém Janu Cinkovi, utekl z výchovného ústavu

Z prázdninového pobytu se již zpět do výchovného ústavu ve Veselíčku nevrátil čtrnáctiletý Jan Cinek, který má trvalý pobyt v okrese Šumperk. Přerovští kriminalisté po něm pátrají již od 4. srpna minulého roku.

7.6.2018

Obral důchodce na toaletách, hodily se i drobné

S neuvěřitelnou drzostí zloděje se setkal čtyřiasedmdesátiletý senior, kterého okradl přímo na toaletách vlakového nádraží v Přerově zloděj.

3.6.2018

Na koupalištích řádí zloději

Hned dva případy krádeží věcí ze skříněk na koupalištích se staly během víkendu na Přerovsku. První se stal už v pátek mezi půl pátou a půl šestou hodinou odpoledne, kdy neznámý pachatel vnikl do skříňky v pánské šatně plovárny na Hranicku.

3.6.2018

Na sportovišti zničil udírnu i ohniště

Desetitisícovou škodu způsobil neznámý vandal, který ze čtvrtka na pátek 1. června řádil ve sportovním areálu v obci Domaželice.

1.6.2018

Odjeli do Anglie, ve škole zameškali 200 hodin

Se školní docházkou svých potomků ve věku osm a čtrnáct let si nelámali hlavu rodiče z Lipníku nad Bečvou, které začali policisté stíhat pro ohrožení rozumového a mravního vývoje dětí.

31.5.2018

V Lýskách připravili seniora o vkladní knížku, policie hledá svědky

Na drzost „povedeného“ páru doplatil 14. května čtyřiaosmdesátiletý senior v místní části Přerova Lýskách. Muž se snažil seniora „obalamutit“ tím, že je z ministerstva, a že mu jde vrátit přeplatek za energie ve výši dva tisíce korun.

31.5.2018

Soud poslal tři útočníky, kteří zavraždili bezdomovce, do vazby

Tři útočníky, kteří v noci na pondělí zavraždili bezdomovce v Hranicích, poslal soud do vazby. Kriminalisté jim sdělili obvinění ze zvlášť závažného zločinu vraždy a ublížení na zdraví, za což jim hrozí patnáct až dvacet let vězení nebo výjimečný trest.

30.5.2018

Muže nalezeného v Bečvě zabili. Policie už má útočníky

Kriminalisté začali stíhat tři muže, podezřelé ze zvlášť závažného zločinu vraždy a ublížení na zdraví.

29.5.2018

Bral načerno elektriku, škoda je více než 600 tisíc

Trest v rozmezí od dvou do osmi let teď hrozí jednapadesátiletému muži z Lipníku nad Bečvou, který od ledna 2015 do dubna letošního nelegálně odebíral elektrickou energii.

24.5.2018

Sedl k seniorovi do auta a okradl jej. Neviděli jste to?

Policie hledá svědka krádeže, ke které došlo 7. května u vrátnice naproti vstupu do přerovské nemocnice. Pachatel si zde počkal na seniora, který si vybíral peníze v bankomatu. Zloděj si poté k muži přisedl do auta a vyškubl mu z ruky bezmála sedm tisíc korun.

17.5.2018

Představil se jako muž z ministerstva, stařečkovi ukradl vkladní knížku

Nad důvěřivostí seniorů zůstává rozum stát a nepomáhají ani preventivní akce policie, která jim pravidelně opakuje nejoblíbenější triky podvodníků a zlodějů. Na lep skočil jednomu z nich i čtyřiaosmdesátiletý senior z Přerova.

16.5.2018

Muž v Předmostí hrozil školákům zabitím

Šokující zážitek mají za sebou dva třináctiletí školáci, kteří se přišli v neděli odpoledne pobavit na hřiště v Předmostí.

16.5.2018

Policie hledá možné svědkyně krádeže v přerovském marketu

Přes automatickou pokladnu marketu v Želatovské ulici pronesl 14. dubna neznámý pachatel zboží v hodnotě 204 korun.

14.5.2018

Tento zloděj ukradl kolo před Galerií Přerov. Nepoznáte ho?

Ke krádeži pánského trekingového kola značky Kellys v hodnotě 10 tisíc korun došlo 1. května v době od 9.50 do 10 hodin.

14.5.2018

Chtěl využít štěněte, aby se dostal k penězům

Velké zklamání nejspíš prožívá šestatřicetiletá žena z Přerovska, která si chtěla pořídit štěně rasy Rhodéský ridgeback. Psa si vyhlédla na internetovém portále a navázala kontakt prodejcem z Německa, ten psa nabízel i s průkazem původu.

11.5.2018

Mladíci zásobovali pervitinem drogově závislé na Přerovsku

Až pětileté vězení hrozí dvěma mladíkům, kteří zásobovali pervitinem drogově závislé na Přerovsku. Muže ve věku 20 a 21 let obvinili kriminalisté z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

10.5.2018

Rozbila dveře a plivla na policistu

V alkoholovém opojení tropila výtržnosti pětadvacetiletá žena, kterou museli krotit v noci na čtvrtek přivolaní strážci zákona.

9.5.2018

Vrchní soud snížil Pavlu Nárožnému trest. Ze 13 na 8 let

Místo třinácti let si odsedí „jen“ osm. Vrchní soud v Olomouci snížil Pavlu Nárožnému trest, který mu loni vyměřil Krajský soud v Olomouci, ze třinácti let na osm. Rozsudek padl ve středu odpoledne.

9.5.2018

Z balkonu si zloděj odnesl šusťákovku

Nemilé překvapení čekalo v úterý třiačtyřicetiletou ženu z Přerova, která si šla na balkon pro šusťákovou bundu, ta tam ale chyběla.

9.5.2018

Drzý zloděj si počíhal na seniora, z ruky mu vytrhl bezmála sedm tisíc

Na otřesný zážitek jen tak nezapomene dvaaosmdesátiletý senior, který si v pondělí dopoledne přijel vybrat hotovost z bankomatu naproti vrátnice přerovské nemocnice.

9.5.2018

Muž ztratil peněženku, měl v ní i pin k platební kartě

Celkem 4 700 korun, osobní doklady a platební kartu s poznačeným PIN kodem měl v peněžence 48letý majitel.

3.5.2018

Vandal zapálil auto v Přerově, škoda je 70 tisíc

Z poškození cizí věci je podezřelý neznámý pachatel, který ve středu v noci za dosud nezjištěných okolností zapálil vůz Škoda Fabia. Auto bylo zaparkované u domu v Kosmákově ulici v Přerově.

2.5.2018

Případ zastřelených dravců policie odložila

Přerovským kriminalistům se nepodařilo zjistit neznámého střelce, který loni v srpnu na poli u Kojetína zahubil na dvě desítky vzácných dravců, a případ odložili. Zabití pochopů rákosních a také dvou motáků lužních, kteří jsou na seznamu silně ohrožených druhů, tehdy otřáslo nejen ochránci přírody, ale obyčejnými lidmi.

30.4.2018

Z lesní vyvážecí soupravy ukradl, co se dá

Čtyřicet litrů nafty a ze střechy šest LED svítilen zřejmě přes noc na sobotu 28. dubna odcizil neznámý pachatel z nádrže lesní vyvážecí soupravy odstavené na lesní cestě v katastru obce Výkleky.

29.4.2018

Dvě chatky vykradl a jednu zapálil

Žhářství a vloupání se dopustil v pátek 27. dubna v zahrádkářské kolonii na ulici Generála Štefánika v Přerově čtyřiačtyřicetiletý muž z Přerovska.

28.4.2018

Do Hranické propasti spadl člověk, na místě zahynul

Do Hranické propasti, která je nejhlubší zatopenou jeskyní světa, se v sobotu zřítil muž. Jednatřicetiletý cizinec zřejmě vlastní neopatrností sklouzl desítky metrů a na místě zahynul. Přitom otvor s prudkými srázy je obehnán zábradlím. Zraněnému se vydal na pomoc hasič se speciálním lezeckým výcvikem, který se spustil do útrob propasti. Turistovi už však nebylo možné pomoci.

27.4.2018

Policisté hledají komplice zloděje, který kradl v nákupní galerii. Nepoznáte ho?

Hotovým eldorádem pro zloděje se v poslední době stávají velká nákupní centra ve městech. Krádež, ke které došlo 18. dubna v přerovské nákupní galerii v Čechově ulici, se ale trochu liší od ostatních.

26.4.2018

Dva útočníci přepadli v Kojetíně mladíka, policie je dopadla

S nepříjemnou situací se musel ve středu odpoledne popasovat osmnáctiletý mladík, kterého přepadli a oloupili dva mladíci v ulici Podvalí v Kojetíně.

25.4.2018

Hučín vs. Hradílek. Spor dvou disidentů neskončil ani u Vrchního soudu

Bývalý zpravodajec BIS a dnes i válečný veterán třetího odboje Vladimír Hučín ani tentokrát neuspěl se svou žalobou na prvního polistopadového ministra vnitra a někdejšího mluvčího Charty 77 Tomáše Hradílka.

24.4.2018

Zloděj ukradl telefon v nákupní galerii. Poznáte ho na záběrech z kamer?

Přerovští policisté řeší čím dál častěji případy krádeží v nákupní galerii v Čechově ulici. Naposledy odcizil neznámý zloděj přímo z prodejny mobilní telefon Samsung Galaxy S9 za 21 990 korun.

24.4.2018

Muž okradl ve Vlkoši důchodkyni. Nepoznáte ho?

Přerovští kriminalisté pátrají po muži, který 23. března odpoledne okradl ve Vlkoši čtyřiasedmdesátiletou ženu. Do její přízně se vloudil pod legendou, že veze synovi poškozené autodíly.

20.4.2018

Policisté hledají svědka loupeže v Přerově. Nepoznáte ho?

Policisté hledají svědka, který by mohl poskytnout bližší informace k okolnostem nedávné loupeže v Přerově.

19.4.2018

Oloupil starce přímo v jeho bytě, vrhl se i na prsten na jeho ruce

Jako loupežné přepadení šetří kriminalisté případ, který se stal v pondělí večer ve Wurmově ulici v Přerově.

19.4.2018

Velká bezpečnostní akce. Policisté zkontrolovali přes tři sta aut

Celkem 77 300 korun vybrali ve středu 18. dubna policisté v Olomouckém kraji na pokutách při celoevropské dopravně bezpečnostní akce SPEED MARATHON 2018.

19.4.2018

Ukradl dětské oblečení, ochrance navíc vyhrožoval zabitím

Až tři roky vězení hrozí čtyřiačtyřicetiletému muži, který ve středu v odpoledních hodinách navštívil společně s dalším mužem jeden z obchodů s oblečením v Galerii Přerov.

17.4.2018

Zloděj odjel s kolem za 10 tisíc. Nepoznáte ho?

Policisté pátrají po zloději, který 27. března krátce po 8 hodině odcizil neuzamčené kolo v Tovární ulici v Přerově. Se ztotožněním pachatele, kterého zachytil kamerový systém, může pomoci veřejnost.

15.4.2018

Policie dopadla zloděje recidivistu

Trest v rozmezí od šesti měsíců do tří let teď hrozí jednadvacetiletému muži z Lipníku nad Bečvou, kterého v těchto dnech dopadla policie.

13.4.2018

Brutální vražda servírky: ženu bodal i do obličeje, zůstaly po ní tři děti

Velice surovým způsobem zabil loni 20. dubna třicetiletou Denisu její žárlivý partner.

10.4.2018

Nezaplatil láhev vodky, teď jej hledá policie. Nepoznáte ho na snímku z kamer?

Policie hledá zloděje, který 13. března po 9 hodině ráno odcizil v hypermarketu v ulici Želatovská v Přerově půllitrovou láhev vodky v hodnotě 100 korun. Muž si sice nechal u prodavačky láhev odkódovat, následně ji pronesl přes samoobslužné pokladny - bez zaplacení. Muže, kterého zachytil kamerový systém teď hledá policie.

10.4.2018

Policie dopadla dalšího drogového dealera, prodával pervitin i extázi

S nadsázkou lze říci, že s drogovými dealery se od začátku roku doslova roztrhl pytel. Policie v celém regionu má napilno. V minulém týdnu se jim podařilo dopadnout třiadvacetiletého mladíka, který byl v hledáčku kriminalistů již delší dobu. Muž byl podezřelý z páchání trestné činnosti související s prodejem drog.

10.4.2018

Za smrt chlapce, kterého pokousal pes, padlo první obvinění

Po čtvrt roce padlo první obvinění. Na konci loňského prosince v panelovém bytě v Předmostí u Přerova zemřel teprve roční chlapec, na kterého zaútočil pes. Dítě přišlo s matkou na návštěvu k babičce. Zvíře patřilo sestře matky usmrceného hocha.

9.4.2018

Cyklista požil před jízdou, upadl na silnici

K nehodě cyklisty, který se zranil při pádu na kole, vyjížděli v sobotu kolem sedmé hodiny večer policisté. Třiapadesátiletý muž jel na kole po silnici od obce Loučka do Lipníku nad Bečvou a z dosud nezjištěných příčin upadl na silnici.

6.4.2018

Kradl v prodejně pracovních pomůcek. Policie hledá svědky

Kriminalisté žádají o pomoc při pátrání po neznámém zloději, který 28. února odpoledne ukradl v prodejně pracovních pomůcek v Tovární ulici v Přerově obuv v hodnotě 1899 korun.

29.3.2018

Ukradl fixační krém na zubní náhrady, zloděje hledá policie

Přerovští kriminalisté pátrají po zloději, který ukradl v marketu Lidl v Lipnické ulici v Přerově 126 kusů fixačního krému na zubní náhrady. Krádeží vznikla škoda 7 547 korun.

22.3.2018

Nárožného opět soudí. Kradl prý elektřinu a podváděl s dávkami

Pavel Nárožný stanul u soudu již několikrát, obžalovaný je totiž z přípravy vraždy své tety a zabití vlastního otce i s macechou.

22.3.2018

Barmanka se pokusila zabránit rvačce žen, dostala rovněž naloženo

K nepříjemnému zpestření došlo v neděli 25. února v podvečer v jednom z barů v Lipníku, kde se porvaly dvě ženy. Situaci se pokusila zachránit barmanka, která se také nevyhnula fyzickému napadení.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT