O zpřístupnění věže se od loňska staral vyškovský zoopark. „Bohužel se ukázalo, že návštěvnost nebyla taková, jak jsme doufali. Vyškov bohužel není tak turisticky atraktivní, aby se na věž stály fronty, jako je to například v některých jiných městech," podotkl ředitel zooparku Josef Kachlík.

Permanentně otevřená věž zaměstnávala pracovníky zooparku, ale na návštěvnosti se to neprojevilo. „Uvažujeme proto, jakým způsobem to můžeme udělat letos v létě. Velmi by mě mrzelo, kdyby věž měla zůstat zavřená, zvlášť když přihlédnu ke vší té usilovné práci, která jejímu zpřístupnění předcházela," připomněl Kachlík.

Budoucnost atrakce budou pravděpodobně řešit ještě vyškovští radní. „Je tu určitá možnost, jak věž zachovat přístupnou a přitom nezatěžovat naše zaměstnance. V turistickém centru, které je hned vedle, neustále někdo je, takže pokud by se věž otvírala třeba na hodinu v přesně stanovený čas, město by to nic nestálo a lidé by mohli nahoru i tak," myslí si Kachlík.

Podívat se na Vyškov z výšky bude každopádně možné už příští týden. „Věž město zpřístupní jako každý rok na Dny s vyškovskou radnicí v úterý a ve čtvrtek vždy od osmi hodin ráno do šesti hodin večer," připomněla mluvčí vyškovské radnice Petra Bezdomniková.