„Někde je kravata a oblek prostě standard. Amerika je taková, že už od juniorů chodíte v kravatách a kvádrech. Je to asi kontinent od kontinentu a stát od státu," popisoval své zkušenosti slavný hokejista, který prošel také švédskou a finskou hokejovou ligou.Dvojnásobný mistr světa v ledním hokeji Jiří Vykoukal daroval Kabelkovému veletrhu kravatu

Jiří Vykoukal též vysvětlil, jak funguje cestování hokejistů, kteří musí oficiálně nosit klubové obleky a kravaty: „To se dělá, že v autobuse jedete v teplákách a pak se převlečete do obleku. Jiné to je v letadle, tam se to dá vydržet."

On sám však kravaty moc nemiluje.

„Já a kravata? Já nic a kravata," smál se Jiří Vykoukal a přiblížil svůj vztah k vázankám.

„Kravaty moc nenosím. Není to vůbec můj styl oblékání. Akorát, když jsem hrál v Americe, tak tam byly kravaty povinné," vysvětlil.

Také proto dal sportovní manažer prostějovských Jestřábů všechny své kravaty tatínkovi. „Všechny své kravaty jsem dal tátovi, takže jsem si pro jednu musel zase dojet, abych ji dal Kabelkovému veletrhu," vysvětloval Jiří Vykoukal.

Vázanka, kterou daroval na charitu, s ním prožila kus života.

„Tuto kravatu mám asi pětadvacet let. Je snad ještě z Ameriky," dodal.

Jiří Vykoukal je nyní trenérem a po zkušenostech z reprezentace, kde nad ním na střídačce stávaly osobnosti jako Luděk Bukač či Ivan Hlinka, by také rád jednou trénoval v obleku.

„Dovedu si představit, že bych stál na lavičce v obleku, asi ne v Prostějově na zimáku. Ten stadion potřebuje nějakou přestavbu, aby to mělo úroveň a v obleku to vydrželi. Mně se líbí, když trenéři mají svou úroveň, kravatu, sako. Na prvoligových stadionech to nejde, ale je to značka určité úrovně soutěže. Když se dívám na švédskou a finskou ligu, tak je to tam standard," zdůraznil Jiří Vykoukal. 

Kabelkový a kravatový veletrh