První programovou část Absolventského setkání odstartují už v pátek jednotlivé fakulty a jejich katedry.

„Na každé z osmi fakult bude k dispozici registrační stánek. Všichni absolventi v něm obdrží mimo jiné bedekr se všemi důležitými informacemi, odznáček s logem UP a na krk identifikační visačku, která jim umožní volný vstup na veškerý program oslav," připomíná hlavní koordinátorka setkání Eva Blažková. Další registrační místa zřídí univerzita ve svém obchodě UPoint na Horní náměstí, u hlavního vlakového nádraží a na Výstavišti Flóra.

DRAŽBA DARŮ

Všechny katedry na fakultách zpřístupní absolventům své prostory, některé fakulty připravily navíc i speciální program. Například na právnické fakultě se v pátek uskuteční dražba absolventských darů, uměleckých děl studentů a absolventů fakulty. Během pátečního odpoledne se zase absolventi přírodovědecké fakulty budou moci zapojit i do jedinečné akce Vysazení Stromu absolventů.

Absolventské setkání vyvrcholí sobotním celouniverzitním programem, v jehož rámci mohou všichni dřívější studenti využít i speciální autobusovou linku.

I přesto, že těžištěm sobotního odpoledního programu bude Výstaviště Flora, zajímavý koncert moderního jazzu a operního zpěvu se uskuteční i v olomoucké Redutě. Přivítá významné absolventy Emila Viklického a Lucii Ceralovou.

OCENĚNÍ OSOBNOSTÍ

V areálu Flóry začne hlavní program v 15 hodin. Během něj univerzita ocení několik desítek osobností, které se zasloužily o mimořádnou reprezentaci své alma mater a šíření jejího dobrého jména doma i v zahraničí.

„Při této příležitosti se tak na podiu vystřídají například tenistka a psycholožka Helena Suková, hematolog Karel Indrák, novinář Vít Pohanka, emeritní rektor Josef Jařab, dramatik a režisér David Drábek či náměstek ministra zahraničních věcí a bývalý prorektor Jakub Dürr," pokračovala Eva Blažková.

Slavnostním ceremoniálem, který obohatí koncerty Hradišťanu Jiřího Pavlici, Leony Machálkové nebo revivalové skupiny The Teachers, provede návštěvníky moderátor Jakub Železný. Celý den budou součástí Absolventského setkání také výstavy a řada dalších koncertů, v nichž se představí další absolventi olomoucké univerzity. Více informací je uvedeno na www.upol.cz.