„Když jsem šla v sobotu kolem hvězdárny, bylo na cvičících strojích plno. Je to fajn, že si člověk může protáhnout tělo, a nemusí být zavřený v tělocvičně. Každého nebaví jezdit na kole nebo na kolečkových bruslích," míní Miroslava Hořáková z Prostějova.

Zacvičit si pod širým nebem by mohli lidé i v biokoridoru Hloučela. Radnice zde plánuje vybudovat stezku zdraví, která má posílit rekreační a relaxační funkci lokality.

„Stezka zdraví počítá se šesti zastaveními v trase biokoridoru umožňujících pohybové aktivity. Vznikne zde přírodní posilovna, prvky zaměřené na strečink, balanc a koordinaci, nohy, břicho a ruce," vypočítal náměstek primátora Zdeněk Fišer.

Vizualizace. Stezka zdraví počítá se šesti zastaveními, v rámci ní zde lidé najdou přírodní posilovnu, prvky zaměřené na strečink, balanc a koordinaci, nohy, břicho a ruce

Stezka zdraví. Vizualizace. Zdroj: magistrát města Prostějova

Zatraktivnění lesoparku mají přispět i kryté přístřešky, které budou lidem sloužil k zastavení jako odpočívadlo, v lokalitě zároveň vyroste nový mostek přes Hloučelu.

„Na severním břehu Hloučely počítáme také s aktivitou tzv. discgolf, což je házení frisbee talířem na cíl," doplnil náměstek primátora.

Vybudování stezky zdraví spolkne téměř tři miliony korun.

„Radnice má možnost získat dotace téměř dva a půl milionu korun z Regionálního operačního programu Střední Morava," uvedl Zdeněk Fišer.

Zacvičit si pod širou oblohou mohou lidé i v Kolářových sadech či u frekventované jižní spojky v ulici Boženy Němcové. Venkovní posilovna u hvězdárny nabízí pět cvičebních strojů, tři stroje pro posílení svalů, zvýšení ohebnosti kloubů a zvětšení kapacity plic nabízí venkovní posilovna na Sídlišti Svornosti.

Na tento trend také reaguje stále více obcí v regionu. Protáhnout si tělo na čerstvém vzduchu mohou lidé ve Skalce, Čelechovicích na Hané, Olšanech u Prostějova nebo na Běleckém Mlýně.