Určit, kdo bude hlavní zahraniční hvězdou letošního ročníku, je jako věštit z křišťálové koule. Záleží totiž hlavně na tom, komu předčasně skončí cesta v pavouku French Open a koho „uloví" pořadatelé prostějovského klání pro svůj vyhlášený turnaj. Na seznamu přihlášených hráčů jich figurovalo dvanáct z první světové stovky. Podle serveru tennisalterna­tive.com se ale odhlásili Polák Kubot a Belgičan Malisse. Naopak radost určitě zástupcům TK Plus udělalo vyřazení Fernanda Verdaska.

Ale rozhodně ne škodolibou – jeho konec ve Francii bude s největší pravděpodobností znamenat start bývalé světové sedmičky na Hané.

„S Verdaskem máme podepsáno, že když v sobotu do 18 hodin nebude v soutěži v Paříži, tak přijede do Prostějova," prozradila už dříve ředitelka turnaje Petra Píchalová-Langrová.

Zástupce nejúspěšnějšího českého klubu navíc může těšit, že Verdaska z Roland Garros v pátek vyřadil po pětisetové bitvě Ital Andreas Seppi, který za Prostějov nastoupil v posledním ročníku české extraligy.

Domácí hvězda? Štěpánek

Hlavní domácí hvězdou turnaje bude Radek Štěpánek, jeho dvojnásobný vítěz.

„Budu se chtít předvést v dobrém světle a pokusit se tento turnaj vyhrát potřetí v kariéře," prohlásil vítěz ročníků 2003 a 2004. Dokonce o čtvrtý titul se pak bude ucházet aktuální česká čtyřka Jan Hájek, naopak o první Lukáš Rosol, třetí nejlepší český hráč na žebříčku. Tomáš Berdych má jako hráč nejlepší světové desítky účast na turnajích kategorie Challenger zapovězenou.

UniCredit Czech Open 2012 bude dotováno částkou 106 500 eur. Prostějovský turnaj je navíc posledním před uzávěrkou nominací na olympijské hry v Londýně, pro kterou bude rozhodující žebříček, jenž vyjde v pondělí po skončení French Open i Czech Open. Pro řadu hráčů tak bude poslední možností, jak získat body do pořadí ATP. Nedělní kvalifikace bude zahájena v 9.30.

Program UniCredit Czech Open 2012

Neděle: 1. a 2. kolo kvalifikace

Pondělí: finále kvalifikace, 1. kolo dvouhry, 1. kolo čtyřhry

Úterý: 1. kolo dvouhry, 1. kolo čtyřhry

Středa: 2. kolo dvouhry, čtvrtfinále čtyřhry

Čtvrtek: čtvrtfinále dvouhry, semifinále čtyřhry

Pátek: semifinále dvouhry, finále čtyřhry

Sobota: exhibice, finále dvouhry.