Už o víkendu tedy mlékárna udělala všechna přípravná opatření. Celý provoz i podniková prodejna prošly důkladnou sanitací a dezinfekcí. Otevře se i podniková prodejna.

„Začínáme standardní ranní směnou a prodejnu otevíráme v obvyklém čase,“ potvrdila ředitelka Mlékárny Otinoves Hana Zouharová.

Jediný výrobce sýru Niva na Moravě přerušil výrobu 8. května. Od té doby bylo všech zhruba pět desítek zaměstnanců doma v karanténě.

S pozitivním testem na nemoc covid-19 ale naštěstí zůstala jen pětina zaměstnanců. Část z nich je již k dnešku také negativních.

Nezištná pomoc

„Za nás za všechny děkuji kolegům z Olmy a Mlékárny ve Valašském Meziříčí, našemu starostovi Petru Kolářovi a starostům obcí, kteří nám pomáhali, jak se dalo. A také všem lidem, kteří nás podporovali na sociálních sítích a byli s námi solidární,“ shrnula ředitelka Zouharová dění uplynulých čtrnáct dní.

Po obnovení provozu nyní mlékárna rozbíhá speciální akci, kterou by chtěla stabilizovat svou finanční situaci. Čtrnáctidenní výpadek je pro podnik, který má běžně za měsíc milionové tržby, skličující.

Procento pomůže

Minikampaní s názvem „Procento pro zdraví“ by proto společnost chtěla oslovit konečné zákazníky, aby v podnikové prodejně utratili o jedno procento více, než jsou zvyklí.

Současně jde také o prosbu na obchodní partnery, aby procento z marží, které získávají z prodeje otinoveské nivy, jakýmkoli způsobem uvolnili na stabilizaci mlékárny nebo poskytli slevy.

„Jediné procento pro nás v tuto chvíli znamená obrovskou pomoc,“ říká Zouharová. Minikampaň poběží na sociálních sítích a cíleně v komunikaci s obchodními partnery.

Vedení mlékárny v tuto chvíli věří, že se podaří získat zpět všechny obvyklé zákazníky a obchodní vazby.

„Snažili jsme se udělat během těch 14 dní maximum, abychom byli neustále v kontaktu s dodavateli mléka i zástupci obchodů a nevypadli z dodavatelského systému,“ říká ředitelka Mlékárny Otinoves s tím, že většina velkých zákazníků přislíbila pokračování odběru, a to i přesto, že musela narychlo shánět Nivu jinde. „Velmi si toho vážíme,“ dodala.