„Jejich exhibiční zápas budou moderovat Petr Salava a Karel Nováček, který s oběma Australany hrál a velmi dobře se s nimi zná," prozradila ředitelka prostějovského turnaje Petra Langrová.

Antukové klání dotované částkou 106 500 eur bude mít i letos silné obsazení. Na Hanou přijede kompletní česká špička s výjimkou Tomáše Berdycha, jenž coby člen elitní desítky světového žebříčku na challengerech startovat nemůže. Jistá je však účast Radka Štěpánka a Jana Hájka, tedy dvou tenistů, kteří na Czech Open dohromady posbírali pět titulů.

Štěpánek, jenž na pařížském Roland Garros vypadl v pondělí v prvním kole dvouhry, bude chtít dohnat Hájka, který v Prostějově vybojoval již tři turnajové triumfy a je v tomhle ohledu rekordmanem. Dokonat turnajový hattrick by letos chtěl i Štěpánek. „Budu se chtít předvést v dobrém světle a pokusit se tento turnaj vyhrát potřetí v kariéře," prohlásil daviscupový reprezentant.

Na Czech Open znovu nebudou chybět ani doprovodné akce. Kromě pondělního dětského dnu se v pátek uskuteční tradičný den UniCredit Bank spojený s golfovým turnajem na hřišti Kaskáda u Brna, po kterém bude následovat VIP párty.

Cash zazpívá největší hity Beatles

Na této akci se představí i dva hvězdní Australané, kteří se budou starat o sobotní tenisovou exhibici.

„Dohodli jsme se s Patem Cashem, který je rodilý hudebník, že bude mít se svojí malou skupinou vystoupení a bude zpívat největší hity Beatles," prozradil majitel agentury TK PLUS Miroslav Černošek.

Tenisová exhibice je s prostějovským turnajem již neodmyslitelně spojená. V minulých letech v Prostějově hrály takové hvězdy, kterými jsou Ivan Lendl, Jana Novotná nebo Anna Kurnikovová. Letos organizátoři vsadili na vítěze Wimbledonu z roku 1987 Pata Cashe a muže s dělovým servisem Marka Philippoussise, který si na travnatém grandslamu v Londýně zahrál finále v roce 2003.

„Je pro nás obtížné vymýšlet něco nového a atraktivního. Nicméně se nám líbí model, kdy divákům před finále něco nabídneme. Pata Cashe jsme tady ještě neměli a víme, že to je výborný showman. K němu jsme chtěli dalšího skvělého baviče Yannicka Noaha, ale bohužel má nasmlouvané nějaké akce na závěr Roland Garros," řekla Langrová.

Volba tak padla na 196 cm vysokého australského bombarďáka, který byl v kariéře nejvýše na osmém místě světového žebříčku. Díky atraktivnímu stylu hry si však získal miliony fanoušků po celém světě.

„Cashovi jsme chtěli najít nějakého soupeře z Austrálie. Rozhodovali jsme se mezi Patrickem Rafterem a Markem Philippoussisem. Nakonec jsme se rozhodli pro Philippoussise, který se zúčastní golfu, party i exhibice," konstatovala turnajová ředitelka.

Kdo přijede hrát?

Možnosti prostějovských organizátorů jsou omezené. Finále hanáckého challengeru se totiž kryje se závěrem Roland Garros.

„Nejsme tak věhlasný turnaj, abychom dokázali konkurovat grandslamu v Paříži. Třeba Leconte s Bahramim, kteří jsou skvělí showmani v tomto termínu hrát v Prostějově nemůžou," vysvětlil Černošek.

Ten je společně s ředitelkou turnaje Langrovou přímo v dějišti Roland Garros, kde zajišťuje největší hvězdu letošního Czech Open, pro kterou je vyčleněna volná karta. Nejčastěji se skloňuje jméno Španěla Fernanda Verdaska. Bývalý sedmý hráč světa by ovšem musel do sobotního podvečera vypadnout ze hry. Pokud se tak nestane, šanci dostane jeden z vytipovaných náhradníků.

„Prostor si necháváme otevřený, kdyby v Paříži vypadl nějaký hráč se zajímavým jménem. Verdasco je pro nás ale jednička. Je to jméno, které na antuce považujeme za excelentní," uzavřel Černošek.

SOUVISEJÍCÍ: Czech Open v Prostějově sází na Štěpánka i Verdaska