„V Olomouci je tato show úplně poprvé. Skládá se ze čtyř částí. V té první čekají na návštěvníky stánky, u nichž mohou ochutnat a zakoupit čokoládu, ve druhé je kuchyňské studio, dále čokoládová masáž a v poslední části najdou lidé stovky starých obalů či krabiček na čokoládu,“ uvedl hlavní organizátor Chris Delattre.

V kuchyňském studiu se v neděli například připravil jak jinak než čokoládový dort nebo losos s polevou z bílé čokolády, v pondělí tu kuchaři představí například čokoládové suflé s vanilkovým krémem se smetanou nebo vepřové kotlety s mangem a čokoládou.

Čoko­ládový program v pondělí pokračuje od desíti hodin a lidé za sladkou pochutinou můžou přicházet až do 18 hodin. K vidění, ochutnání a zakoupení tu je čokoláda bílá, tmavá, mléčná, horká, nugátová, jsou tu dále velikonoční čokoládové kolekce, pralinky, čokoládové figurky nebo přísady do koupele.

„Čokoládová Show se například koná také ve Francii, kde je největší na světě a týdně ji navštěvují tisíce lidí. Chtěli jsme ji proto přivézt i do Olomouce. I tady se potkala s velkým zájmem,“ dodal organizátor.