Hudební festival o půl druhé odstartoval gothic-rockový Greedy Invalid z Nového Jičína. Hned po něm se na pódiu objevila jedna z nejvýraznějších osobností české populární hudby, muzikant, zpěvák a kytarista Vladimír Mišík se svou kapelou ETC.

„Jsme ta nejméně se pohybující rocková kapela," řekl sedící zpěvák s úsměvem. Ani v tom úmorném vedru, které provázelo celý festival, neopustil Vladimíra Mišíka humor sobě vlastní a vystoupení prokládal veselými historkami svého života.

Přesně v půl páté se před dychtivé fanoušky doslova vyřítil rockový Škwor.

„Všichni, co jste tady, si zasloužíte medaili, za to, že jste přišli i v tak hrozném hicu," zvolal hned v úvodu zpěvák Petr Hrdlička.

Hranický rockfest 2012 - Škwor

Pak čekal na některé návštěvníky pořádný šok. Na scéně se před osmnáctou hodinou objevila kapela připomínající spíše partu hrající na vesnické tancovačce. Se skupiny Penzistor, která o sobě tvrdí, že hraje takzvaný „děd" metal, se ale vyklubal pořádný rockový nářez a brzo většina pozorných návštěvníků zjistila, že se jedná o zkušené muzikanty, z nichž většina pochází z přerovské legendy Pirillo. „Hrozně jsem se na ně těšil. Jsou skvělí. Mají suprovou muziku a ještě umí lidi fakt dobře pobavit," pochvaloval jejich vystoupení dvaatřicetiletý Milan. „Kluky" z Penzistoru poté vystřídala rocková kapela z Brna Gate Crasher.

Na své si v sobotu přišly i mladé popové fanynky. Před osmou hodinou se na pódiu objevila mladá sympatická punková parta kluků ze Šumperka, která si říká Koblížci. Tu vystřídaly hned dvě české hudební legendy, charismatická zpěvačka s nezaměnitelným hlasem Monika Načeva a obdivovaný kytarový mág Michal Pavlíček. Jejich vystoupení bylo pro většinu publika nezapomenutelný hudební zážitek.

Dvě hodiny před půlnocí přišli na řadu hraničtí Traktoři, kteří rozparáděnému publiku zahráli především vypalovačky ze svého nového cédéčka Tmel.

Jako poslední vystoupil na Hranickém rockfestu Vilém Čok se skupinou Bypass. Rockový šílenec, která je známý svými kreativními modely, to na pódiu dokáže parádně rozbalit i ve svých padesáti jedna letech. (mat)