Do soboty se na něm představí světové hvězdy tohoto žánru. Bude mezi nimi například i nejvýznamnější bluesová zpěvačka současnosti Shemekia Copelandová, kytarista, varhaník a zpěvák Lucky Peterson i kytarový virtuos Jim Campilongo, řekl mluvčí festivalu Jiří Sedlák.

Prokop a Mišík podle něj na Blues Alive v jednom večeru vystoupili před pěti lety.

„Pro letošní vystoupení Michal Prokop připravil skladby ze své nové desky Sto roků na cestě. U Mišíka jde o tradiční koncertní program s klasickými hity i písničkami z jeho poslední desky," uvedl Sedlák.

Podle pořadatelů letos na přehlídce nelze očekávat neznámé tváře, všichni již v Česku vystupovali. K největším lákadlům přehlídky bude patřit „královna blues" Shemekia Copelandová.

Další z hostů, Jim Campilongo, je kultovní postavou pro všechny kytaristy. Prorůstání blues s africkou hudbou ukáže společný koncert písničkáře Erika Bibba s malijským zpěvákem, kytaristou a písničkářem Habibem Koitém.

Do Šumperku se vrací i australský kytarista a písničkář Hugo Race, bývalý člen kapely The Bad Seeds Nicka Cava. Sobotní program a celé festivalové dění zakončí kytarista, varhaník a zpěvák Lucky Peterson se svou šestičlennou kapelou.

Hlavní část festivalu v Šumperku doprovodí tradiční koncert v polském Chorzowě i satelitní koncerty po celém Česku. Veškeré informace jsou dostupné na www.bluesalive.cz.