VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

11.6.2015

V Olomouci spadlo letadlo, zájemce o koupi se při zkoušce zřítil

Olomouc /VIDEO/ – Havárií skončil let tzv. microlightu, který si německý pilot zkoušel na neředínském letišti v Olomouci. 

11.6.2015

Ishraq Dhaifalah: Plod v děloze je už pacient s právem na lékařskou péči

Region - /Rozhovor s Doc. MUDr. Ishraq Dhaifalah, PhD./ Ishraq Dhaifalah je žena s pevnou vůlí, matka, babička, a především výborná lékařka, která pečuje o zdraví těhotných žen i jejich nenarozených dětí. Podílela se na zavedení oboru fetální medicíny v České republice a prosadila vyšetření, které dokáže odhalit chromozomální vady jako Downův syndrom už v prvním trimestru těhotenství. Zdůrazňuje však, že její práce ještě zdaleka není u konce.

9.6.2015

Olomouc roztančí velká párty. Festival Strongold zve na 15 hodinovou jízdu

Olomouc – Jedinečnou patnáctihodinovou show plnou efektů a energizující atmosféry si užijí návštěvníci prvního ročníku Stronghold festivalu, který se koná v pátek 12. června na Korunní pevnůstce a na Výstavišti Flora v Olomouci.

8.6.2015

ANKETA: Papírová, nebo elektronická. Které knize dáváte přednost?

Četli jste někdy knihu na mobilu, v tabletu, či na čtečce? Nebo je pro vás papírová kniha nenahraditelná? Čemu dáváte přednost? Hlasujte v naší anketě.

5.6.2015

ANKETA: Běháte? A jak často?

Největší a nejoblíbenější běžecká akce na Moravě Olomoucký půlmaraton je již na dostřel. Spolu se světovými hvězdami vyběhnou 20. června do ulic i tisíce odhodlaných nadšenců. Jaký je váš vztah k běhání?

4.6.2015

Sládek minipivovaru Kolštejn Vojtěch Slivoň ON-LINE

Branná - Patříte k milovníkům piva či dokonce fajnšmekrům? Zajímáte se o vaření zlatavého moku? Chcete vědět více o trendech a problémech současného pivovarnictví?

2.6.2015

Andrův stadion má nový vstupní portál. Jako poctu mecenáši

Olomouc - Místo pamětní desky na zdi stadionu, kterou návštěvník mohl snadno přehlédnout, majestátní brána. Fotbalový stadion, který nese název po mecenáši olomouckého sportu Josefu Androvi, dostal nyní okázalý vstupní portál.

1.6.2015

Hrajte s OC Neo a regionálním Deníkem o dovolenou v hodnotě 15 000 Kč

Region - Stačí, když stihnete do 20. července navštívit obchodní centrum na Jiráskově ulici v Hranicích a nakoupit tam alespoň za 100 Kč. Kopii účtenky poté se soutěžním kuponem vhoďte do připraveného boxu. Vylosování vítězů proběhne 20. července za účasti regionálního Deníku.

29.5.2015

ANKETA: Vychovávali vás rodiče i tělesnými tresty? Jakým nejčastěji?

Pár facek, nebo rozmluva? Je lepší občas sáhnout k fyzické výchově, nebo se tělesných trestů z principu úplně vyvarovat? Rodiče i odborníci se v tomto různí. Jak trestali rodiče vás?

28.5.2015

Jaká bude olomoucká zoo? Ředitel Radomír Habáň ON-LINE

Olomouc - Osmým rokem už šéfuje olomoucké zoo Radomír Habáň. Za jeho vedení prošla několika viditelnými proměnami, další ji čekají.

27.5.2015

Garden Food Festival: zájem překvapil, návštěvníci ochutnali i cvrčky na másle

Střední Morava - Minulý víkend se v Olomouci konal první ročník Garden Food Festivalu, který představil špičkovou gastronomii z České republiky i zahraničí. O pár slov jsme požádali jednoho z organizátorů akce Pavla Vysloužila. Kolik lidí na festival přišlo a co je nejvíce zaujalo?

27.5.2015

Koupačka na plumlovské přehradě? Zatím v pohodě, voda má jedničku

Plumlov – I v letošním roce se budou hygienici pravidelně vracet na plumlovskou přehradu, aby zjistili, jak kvalitní je v ní voda a jestli se v ní mohou lidé koupat. Z prvního měření, které provedli na přehradě minulý týden, si voda odnesla jedničku. Za loňskou koupací sezonu si voda v přehradě vysloužila od hygieniků nejčastěji trojku.

AKTUALIZOVÁNO
26.5.2015

Nejlepší regulovčík. Policisté soutěžili na křižovatce v Olomouci

Olomouc – V řízení provozu na frekventované olomoucké křižovatce ulic Pražská, třída Míru a Foersterova se v úterý utkalo patnáct dopravních policistů.

26.5.2015

Obří sekera z Konice míří do Guinessovy knihy. Musí si ale počkat

Konice – Zápis do světové Guinessovy knihy rekordů. Takový si dali cíl v Konici. Místní zámek totiž už nemá ve svých sbírkách pouze největší sbírku seker v Česku, ale také svého druhu největší sekeru na světě.

24.5.2015

ANKETA: Dáváte si ráno raději kávu, nebo čaj?

Střední a východní Morava - Čím začínáte svůj den? Většina lidí si dopřává snídani a horký nápoj. Dáváte si ráno raději kávu, nebo čaj? Hlasujte v naší anketě.

24.5.2015

Vtípky, glosy či ztracený a nalezený mikrofon. I takový byl sjezd KDU-ČSL

Zlín – „Všichni koordinátoři se rozeběhnou po okolí a za rukáv do sálu přivedou delegáty," hřímal v sále Kongresového centra předseda volební komise KDU – ČSL. „Sedne si už i Honza Kasal a pro ministra kultury to platí taky," zlobil se naoko předseda komise. Ve Zlíně se o víkendu uskutečnila celostátní volební konference KDU – ČSL a dá se říct, že se jednalo o mimořádnou událost. Není totiž příliš běžné, aby se podobné konference konaly mimo velká centra.

23.5.2015

ANKETA: Jste pro úplný zákaz kouření v restauracích?

Olomoucký Kraj - Vadí vám kouření v hospodách? Jste pro úplný zákaz kouření v restauracích? Hlasujte v naší anketě.

15.5.2015

ANKETA: Jste pro zvýšení maximální rychlosti na českých dálnicích na 150 km/h?

Olomoucký kraj - V posledních dnech se v zemi rozvířila debata, zda zvýšit na některých úsecích dálnic rychlost ze 130 na 150 kilometrů v hodině. Jaký na to máte názor vy? Hlasujte v naší anketě.

14.5.2015

Plumlov čeká velká sláva! Sjezd rodáků zpestří stoleté narozeniny školy

Plumlov – Vrátit se do doby před sto lety budou moct všichni, kteří zavítají začátkem června do Plumlova. Ve městě vypuknou oslavy sto let od založení místní základní školy, které kromě bohatého programu doprovodí i sjezd plumlovských rodáků. Ti, kteří u velkolepých oslav nechtějí chybět, by si měli v kalendáři zakroužkovat datum 6. června.

AKTUALIZUJEME
14.5.2015

Prezident posnídal učňovské párky: "Pokrok, dáváte tam maso"

Olomoucký kraj - Druhý den své návštěvy Olomouckého kraje stráví prezident Miloš Zeman celý na Jesenicku.

AKTUALIZOVÁNO
13.5.2015

Prezident přijel do kraje. Z Hané míří na drsný sever

Olomoucký kraj - Prezident Miloš Zeman i s chotí Ivanou přijel ve středu dopoledne na třídenní návštěvu Olomouckého kraje. Po obědě v olomouckém hotelu se vydá přes Lutín na sever kraje, kde až do pátku stráví zbytek programu.

12.5.2015

Když se auto porouchá, budeme stopovat, říká o cestě do Japonska dvojice skautů

Střední Morava – Po výpravě na Špicberky a do rumunského Banátu se dvojice skautů Aleš Cahlík (23 let) a Jakub Pejcal (26) rozhodla vyrazit až do Japonska, kde se chce zúčastnit celosvětového skautského setkání Jamboree. Pro svou cestu si vybrala dnes již legendární Škodu 120L.

12.5.2015

Kávu venku si v Olomouci dáte i v zimě. Pódia ale nebudou

Olomouc – Dát si v centru Olomouce kávu pod širým nebem a dívat se u toho třeba na zasněžený morový sloup? Po dvou letech boje s úřady si může kavárník Radim Petr před svým podnikem na Dolním náměstí nechat stolky a židle i v zimě. Město a památkáři se dohodli a lidé se tak mohou těšit, že si u kávy v centru posedí také od podzimu do jara.

6.5.2015

Kemp v Olomouci odložil otevření. Tady je jeho PLÁNEK

Olomouc – Odpočítávadlo na webových stránkách spolku Krásná Morava dospělo k nule. Kemp na kraji Olomouce u Mlýnského potoka ale zatím neotevřel. Kvůli počasí první ubytované přivítá až za měsíc.

27.4.2015

Glosa historika: genocida Arménů v Turecku

Turečtí Seldžukové, jejichž skutečná vlast se nacházela ve Střední Asii (Turkmenistán), zahájili v XI. stol. (1071) velký pochod do Evropy. V XI.XII. stol. likvidují Arménské království, které do té doby existovalo zhruba 1600 let. Roku 1453 zcela dobývají i Byzancii, přičemž celý byzantský národ asimilují (část Byzantinců byla prodána do otroctví a určitá část uprchla do Evropy).

24.4.2015

Papež přijede na Velehrad

Velehrad – Papež František včera přijal pozvání na Velehrad. Novinářům to ve Vatikánu řekl prezident Miloš Zeman, který se s papežem dopoledne setkal. Návštěva Svatého otce v České republice by se podle Miloše Zemana měla uskutečnit do jara 2018, kdy českému prezidentovi končí jeho první funkční období.

23.4.2015

Jaderné zbraně na Libavé? Odpověď je možná blízko, Moskva otevřela archiv

Libavá – Měli Sověti na Libavé jaderné hlavice, nebo ne? Odpověď možná přijde brzy. Historikovi Martinu Vaňourkovi, který se řadu let zabývá působením 122. sovětské raketové brigády na Moravě a „jadernou" minulostí Libavé, se nyní podařilo získat souhlas ruské strany se zpřístupněním archivu brigády. Zároveň dostal příslib setkání s jejím někdejším velitelem Vjačeslavem Granovskim v Moskvě.

22.4.2015

Jarní Flora otevírá. Zve do tunelu i na noční prohlídku

Olomouc – Přehlídka rorodendronů, masožravek, kaktusů, ale i řezaných květin, jako jsou hledíky, tulipány či kosatce a frézie. Zkrátka nepřeberné množství barevných exponátů zaplnilo v těchto dnech výstavní pavilony i venkovní plochy olomouckého výstaviště. Jarní etapa květinové a zahradnické výstavy Flora, na kterou loni přišlo více než šedesát tisíc lidí, startuje ve čtvrtek 23. dubna a potrvá do neděle 26. dubna.

16.4.2015

Četníci, esenbáci, policisté a jejich stroje. Plumlov láká na parádní akci

Plumlov – Skvělou podívanou si užijí všichni, kteří si v pátek najdou cestu do Plumlova. Ke dni výročí vzniku Sboru národní bezpečnosti si nadšenci do policejní historie připravili akci s názvem Historie naší policie.

16.4.2015

Vizážistka Michaela Pospíšilová radila ON-LINE

Olomouc - Být krásná je snem každé ženy. A každá žena si jej může splnit. O tom je přesvědčena vizážistka Michaela Pospíšilová, která ve spolupráci s regionálním Deníkem připravuje nový seriál Krok za krokem krásnější.

15.4.2015

Pevnost poznání otevírá. PROGRAM je lákavý a na celý víkend

Olomouc – Planetárium, obří model mozku a lidského oka či historie podaná formou komiksu - i taková jsou lákadla Pevnosti poznání Univerzity Palackého v Olomouci. Brány prvního centra popularizace vědy a výzkumu na střední Moravě se široké veřejnosti otevřou už tento týden, v pátek 17. dubna.

15.4.2015

VIDEO: Agresor pěstí "složil" dva muže před barem

Olomouc – O pomoc při hledání útočníka, který napadl dva muže před barem Varna na Riegrově ulici v Olomouci, žádá olomoucká policie.

11.4.2015

Trhači medvědího česneku drancují lužní lesy, hrozí jim postih

Olomoucko – Medvědí česnek, jehož popularita stoupá i v hanácké gastronomii, letos začali lidé ve velkém trhat i v rezervacích na Olomoucku. Podle strážců přírody v některých lokalitách plundrují chráněné porosty.

10.4.2015

ANKETA: Věnujete se nějakému sportu alespoň jednou týdně?

Ve zdravém těle zdravý duch. Abychom žili dlouho a blaze, nepotřebujeme jen zdravě jíst, odpočívat a nestresovat se. Je nutný i pohyb! Řekněte nám, věnujete se nějakému sportu alespoň jednou týdně?

2.4.2015

Co se děje s Čubernicí, Upolínem a Zlechovem?

Prostějovsko – Jejich sláva je spíše minulostí, stále však tyto budovy stojí a čeká se na jejich další využití. Řeč je o nevyužívaných rekreačních objektech na Prostějovsku. Pořádaly se zde večírky, konaly svatby nebo sem jezdily školy v přírodě.

1.4.2015

Registrujte se na turistickou akci Moravská brána 2015

Černotín – Turistická akce Moravská brána 2015 se v Černotíně společně s Cyklohrátkami pro děti uskuteční sice až 13. června, podat přihlášku na soutěž s orientací podle mapy můžete ale už nyní!

30.3.2015

ANKETA: Dokážete na noční obloze najít i jiná souhvězdí než Malý a Velký vůz?

Velký vůz a Malý vůz pozná asi každý. Ale co ty ostatní? Dokážete najít mezi svítícími tečkami Herkula, Delfína, Labuť nebo souhvězdí Andromedy? Zkrátka svedete na noční obloze najít i jiná souhvězdí než Malý a Velký vůz? Hlasujte v naší anketě.

28.3.2015

Jeseníky dostanou novou rozhlednu, s výhledem na hřeben

Jeseníky – Do údolí řeky Desné a na vrcholky Jeseníků by se mohli lidé dívat z nové vyhlídkové věže. Na Předním Bukovém kopci ji chce postavit obec Rapotín. Stavba by byla již několikátá svého druhu, která v poslední době v regionu vznikla.

27.3.2015

Nové parkoviště u nemocnice bude. Uvnitř areálu a placené

Prostějov – Odlehčení parkoviště před prostějovskou nemocnicí se dočkají řidiči ještě před koncem roku. Středomoravská nemocniční, která zahrnuje i Nemocnici Prostějov, potvrdila ústy tiskové mluvčí Radky Miloševské, že ve třetím čtvrtletí by mělo v místě přibýt přes sto parkovacích míst.

26.3.2015

Průjezd amerických vojsk? Závazek i provokace

Kroměřížsko – Průjezd amerických vojsk Českou republikou se uskuteční příští týden, emoce ovšem vzbudil už předem. Kroměřížska se sice transport přímo netýká, kolona ale projede třeba nedalekým Vyškovem. A co na věc říkají politici z regionu? V názorech se sice rozcházejí, většinou jim však průjezd vojáků nijak zvlášť nevadí.

AKTUALIZOVÁNO
26.3.2015

Petici proti konvoji ve Vyškově podepsaly desítky lidí. Akce byla bez incidentů

Vyškov /FOTOGALERIE/ – Několik účastníků s transparentem nebo nápisem na oblečení. A samozřejmě stánek s peticí. Tak zhruba vypadá chvíli po zahájení vyškovská petiční akce tamních komunistů a uskupení Alternativa Zdola proti průjezdu amerického armádního konvoje republikou. Svůj nesouhlas přicházejí vyjádřit na Masarykovo náměstí desítky lidí.

25.3.2015

Na americké vojáky ve Vyškově čekají protesty i řízky

Vyškov – Původně plánovali postavit se zády k silnici, po které bude v neděli Vyškovem projíždět americký armádní konvoj. Chtěli tak vyjádřit nesouhlas s jeho přítomností na území republiky. Protože ale má být trasa i čas průjezdu kolony do poslední chvíle utajená, svolávají už na čtvrtek vyškovští komunisté ve spolupráci s uskupením Alternativa Zdola petiční akci.

18.3.2015

Pevnost poznání je už plná atrakcí. Takto teď vypadá uvnitř

Olomouc - Digitální planetárium, trojrozměrné piškvorky, obří model mozku či oka nabídne už brzy první centrum popularizace vědy a výzkumu na střední Moravě, Pevnost poznání Univerzity Palackého v Olomouci. 

17.3.2015

Štreit vystavuje v Olomouci snímky místních bezdomovců i handicapovaných

Olomouc - Snímky zachycující drogovou závislost, svět handicapovaných lidí a život bezdomovců. To jsou hlavní motivy tří cyklů fotografií Jindřicha Štreita, které spojuje výstava Hranice. Ta je součástí doprovodného programu festivalu Jeden svět, který se v Olomouci koná od 23. do 28. března.

16.3.2015

ANKETA: Nechali jste si někdy sestavit svůj rodokmen?

Kdo vlastně jsem? Kdo byli mí prapraprapraprarodiče? Rodokmeny jsou ohromně zajímavou studnou poznání o našem původu. Nechali jste si někdy sestavit svůj rodokmen? Hlasujte.

13.3.2015

Fanzóna Eura vyroste u letadla. Angličané přespí opodál, Italové za městem

Olomouc - Velkolepý fotbalový svátek ovládne v červnu Olomouc. Na Euro jedenadvacítek na Hanou dorazí nejen ti nejlepší mladíci Anglie, Itálie a Švédska, ale také početný doprovod, tisíce fanoušků i zástupy novinářů. 

8.3.2015

Jak jsem si vyzkoušel přípravu zeleného čaje v čajovně

Prostějov – Pamatuji si na dobu, kdy jsme měli na gymnáziu napsat do slohu nějaký recept. Smál jsem se tehdy kamarádovi, který se rozhodl pro popsání toho, jak se vaří čaj. „Vždyť je to až směšně jednoduché, " říkal jsem si tehdy a teto názor mi zůstal řadu dalších let. Až do soboty, kdy jsem ho musel přehodnotit.

6.3.2015

Spartakus předvede náročnou akrobacii, šerm i střídání scén

Olomoucký kraj – Boj gladiátora Spartaka proti Římanům se v pátek večer rozhoří na jevišti Moravského divadla Olomouc. Příběh legendárního otroka v taneční verzi uvedou členové souboru baletu v čele s představitelem hlavní role Ivo Jamborem.

5.3.2015

Lázeňský dětský lékař Jan Šlezar odpovídal ON-LINE

Jak na otužování dětí? A na dětskou obezitu? Co a jak lze dělat preventivně? Ptali jste se dětského lékaře na vše, co vás se zdravím dětí a zdravým životním stylem zajímá.

4.3.2015

Otřesný případ! Někdo naházel ovce ze srázu, nepřežily

Olomoucký kraj – Případem týrání zvířat se zabývají šumperští policisté. Neznámý člověk zabil v pondělí 2. března odpoledne pět ovcí. Zvířata shodil ze srázu u silnice mezi obcemi Maršíkov a Sobotín. Policii událost oznámil anonym v pondělí 2. března odpoledne. Muž do telefonu uvedl, že na pastvinu někdo přijel a zvířata zmasakroval.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT