VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

26.3.2014

U Hloučely v Prostějově vyroste stezka zdraví, v plánu je i discgolf

Prostějov – Doby, kdy na hřišti dováděly pouze děti, se stávají pomalu minulostí. Cvičení pod širým nebem získává v České republice stále větší oblibu a vícegenerační posilovny lákají k protažení těla všechny věkové kategorie. Nová venkovní posilovna vyroste i v biokoridoru Hloučela. V Prostějově se tak přidá ke Kolářových sadům či ulici Boženy Němcové, kde již cvičební stroje stojí.

18.3.2014

Varování: Dejte si pozor na falešnou výzvu k úhradě

Zlínský kraj – V celém kraji přijali od dnešní ho rána policisté oznámení od občanů o podivných dopisech, které jim byly dnes doručeny. 

13.3.2014

Nové Áčko hostí populární For Model. Ukáže i tančík z Bohuňovic

Olomouc – Stovky letadýlek, modelů aut, vlaků a lodí zaplní na tři dny nově zrekonstruovaný pavilon A na olomouckém výstavišti.  

9.3.2014

Vůně ovoce a slastné pálení. Degustátoři si nenechali ujít Vranovskou štamprli

Vranovice/Kelčice – Pro někoho slastná vůně pro jiného zápach, pro jednoho výborná, pro druhého moc silná a bez chuti. Co člověk to názor na tradiční moravskou pálenku. Vranovskou štamprli navštívili v sobotu především milovníci tohoto moku vyrobeného z ovoce českých zahrádek.

3.3.2014

Hranice dají na Kuchyňku 5 milionů, bez dotace ale proměnu zase odloží

Hranice – Odbahnění rybníku Kuchyňka. S tímto potřebným záměrem už několik let kalkulují hraničtí rybáři, kteří mají tuto vodní plochu u ulice Nová v pronájmu.

2.3.2014

Hornotěšičtí vítali přiženěné občany. Tradici obnovili po třiceti letech

Horní Těšice – Něco takového v Horních Těšících už pořádně dlouho nebylo. Třicetiletý půst Těšického vítání, dávné místní tradice, utnul až páteční večer. Právě poslední letošní únor tak dal vzpomenout na dřívější zvyky a do kulturního domu přilákal více než polovinu celé obce. Smysl akce? Celkem jednoduchý. Oficiální přivítání a symbolické pokřtění občanů, kteří se do Těšic v posledních letech přiženili, přivdali nebo prostě přistěhovali. Jelikož však pauza trvala tři dekády, v každém domě se někdo takový našel. Nebylo proto divu, že zájem veřejnosti byl nadmíru vysoký.

28.2.2014

Primář a gynekolog Daniel Gágyor odpovídal ON-LINE

Region - Primář gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice ve Valašském Meziříčí Daniel Gágyor odpovídal na vaše dotazy ve čtvrtek od 14 do 16 hodin.

26.2.2014

Veterinářka Jitka Tesaříková radila ON-LINE

Vystudovaná zvěrolékařka Jitka Tesaříková již osmým rokem provozuje privátní ordinaci v Olomouci a vede také depozitum pro opuštěné kočky. 

26.2.2014

Regionem bude jezdit autobus plný knih. V Hranicích bude i burza

Hranicko, Lipensko – Zvýšení zájmu o čtení knih. To je hlavním cílem už tradiční akce s názvem Březen, měsíc čtenářů, kterou svojí účastí obohatily také některé knihovny v regionu.

20.2.2014

Plumlovskou přehradu má oživit naučná stezka pro pěší, cyklisty i inlajnisty

Plumlov – Zámek, letní kino a autokemp. To jsou atrakce, které nyní lákají turisty k návštěvě plumlovské přehrady. Seznam lákadel by nyní měla rozšířit i naučná stezka kolem přehrady. Ta povede od plumlovského zámku k letnímu kinu v Mostkovicích a její výstavba spolkne zhruba osm milionů korun.

18.2.2014

Učitelka přišla do mateřinky opilá, dostala hned výpověď

Prostějov – Nechala se příliš ovlivnit osobními problémy. Profesionálně se učitelka mateřinky při Základní škole Jana Železného nezachovala, když se rozhodla jít v pátek k malým dětem posilněná alkoholem. Stačil totiž mžik a její učitelská kariéra byla ta tam.

17.2.2014

Sjezdová lyžařka Klára Křížová odpovídala on-line přímo ze Soči

Střední a východní Morava - Olympijská reprezentantka v alpském lyžování Klára Křížová vám odpovídala prostřednictvím online rozhovoru v úterý 18. února od 9 do 10 hodin.

AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO
11.2.2014

Ve Vyškově unikal plyn, hasiči evakuovali na 300 lidí

Vyškov – Desítky zvědavců, několik aut hasičů, policistů, vyškovských strážníků a necelé tři stovky evakuovaných lidí, včetně dětí ze základní školy. Na Smetanově nábřeží ve Vyškově došlo v úterý před druhou hodinou odpolední k úniku plynu. Při hloubení díry mělo dojít k poškození středotlakého potrubí.

11.2.2014

Pavilon A už je celý v novém, má i eskalátory. Podívejte se

Olomouc /FOTO, VIDEO/ – „Áčko" je zpět. Zhruba po rok trvající rekonstrukci se pavilon na Valentýna opět otevře veřejnosti.

8.2.2014

VIDEO: Takto si na přírodním sněhu užívají návštěvníci Pradědu

Jeseníky - Lyžařský areál Praděd-Ovčárna je v plném provozu a láká na přírodní sníh.

6.2.2014

Sídliště děsí naháč. Chodí si bez kalhot zapálit před dům

Ve velmi netradičním ustrojení si chodí před dům na sídlišti zakouřit jeden z jeho obyvatelů. Hromotluk si v momentálním chladném počasí cigaretku s oblibou vychutnává "dole bez", jen v tričku.

4.2.2014

Roztančená Spirituália: místo pro veřejné setkávání

Olomouc - Proč vníká v rámci Moravské vysoké školy Olomouc objekt Spirituály? Přečtěte si názor Josefa Tesaříka, ředitel zmíněné školy.

2.2.2014

VIDEO: Mňam. Ve Víceměřicích koštovali zeleninku a ovocné dobroty

Víceměřice -  V košíkárně Domova u rybníka ve Víceměřích se v sobotu mísila vůně okurek, nakládaného zelí, medu, marmelád, kompotů či sušeného ovoce. Místní zahrádkaři zde totiž pořádali už sedmý ročník zeliády a s ním spojený šestý ročník ovocných mlsů.

AKTUALIZOVÁNO
30.1.2014

Z cisterny v Hranicích vytekly stovky litrů benzinu

Hranice – Jen minimální dopravní omezení, ovšem stovky litrů rozteklého benzinu a prozatím nezjištěný dopad na životní prostředí. To je bilance čtvrteční dopravní nehody nákladního vozu, k níž došlo v Hranicích před 16. hodinou na čtyřproudé silnici první třídy I/47.

29.1.2014

Olomouckou diskotéku Envelopa koupila univerzita, celou ji přestaví

Olomouc – Budova bývalé diskotéky Envelopa v Olomouci, má nového vlastníka. Za asi dvaačtyřicet milionů ji koupila Univerzita Palackého.

AKTUALIZOVÁNO
28.1.2014

Kýchejte do rukávu a nemocného kolegu dejte do rohu

Zlín - Kde jsou lidé, jsou i nemoci, ale i láska. V on-line rozhovoru Deníků ve Zlínském kraji to sdělila vedoucí protiepidemického odboru krajské hygieny Hana Tkadlecová. Reagovala tak na dotaz týkajícího se „chrblajících" pasažérů v MHD.

26.1.2014

Prezident Miloš Zeman navštívil v Afghánistánu vojáky z Přáslavic

Olomouc/Afghánistán – Historicky první návštěva českého prezidenta v Afghánistánu vedla za vojáky z Přáslavic. Prezident Miloš Zeman se za nimi vydal hned po jednání s afghánským prezidentem Karzáím, které se uskutečnilo v Kábulu.

26.1.2014

Na severu Olomouckého kraje leží na silnicích uježděný sníh

Olomouc – Na Jesenicku a Šumpersku leží dnes ve vyšších polohách na silnicích místy uježděná vrstva sněhu krytá posypem. V horských polohách Šumperska mohou řidiči narazit i na sněhovou kaši, jsou tam sněhové přeháňky.

25.1.2014

Ve vyšších polohách Olomouckého kraje je na cestách uježděný sníh

Olomouc – Na silnicích ve vyšších polohách Olomouckého kraje dnes místy leží uježděná vrstva sněhu krytá posypem. Řidiči musí být opatrní zejména na Šumpersku a Jesenicku, tam se také může tvořit námraza.

24.1.2014

Řidiče vítá na značkách Vyškov, hledají ho však marně

Vyškovsko - Vyškov Hamiltony, Lhota, Opatovice, Pařezovice a Rychtářov. Místní části Vyškova a asi šest let staré dopravní cedule, které informují o začátku a konci obce. Na klasických bílých značkách je uvedený Vyškov, pod ním pak na modré dodatkové tabuli konkrétní místní část. Jenže to se možná změní.

AKTUALIZOVÁNO
22.1.2014

Soud s bratry Březinovými odročen na neurčito

Olomouc – Krácením daně o půl miliardy korun na nezdaněném lihu, kterého se měli dopustit zlínští podnikatelé Radek a Tomáš Březinovi, se ve středu Krajský soud v Olomouci zabýval jen krátce. Protože jsou oba obžalovaní od minulého týdne nově trestně stíhání kvůli obdobné trestné činnosti páchané organizovanou zločineckou skupinou, vrátil soud celou věc státnímu zástupci k došetření. Zároveň oběma obžalovaným prodloužil vazbu.

12.1.2014

Jak se učit žonglovat? Redaktor Deníku si to s vervou vyzkoušel

Olomoucký kraj – Za hodinu se dá uběhnout deset kilometrů, dojet vlakem z Olomouce do Šumperka, upéct koláč nebo se naučit žonglovat. S tím posledním pomůže návštěva otevřeného tréninku olomouckého Cirkusu LeVitare. Funguje to.

11.1.2014

VIDEO: Unikátní tank Praga, postavili jej nadšenci v Bohuňovicích

Bohuňovice – Auto nebo motorku má doma skoro každý. Jen Luděk Fiala z Bohuňovic se ale může pochlubit tím, že mu v garáži stojí tank. Obzvlášť, když se jedná o unikátní a jediný exemplář tanku Praga AH IV R.

11.1.2014

Primář Zajíček: Nestresujte se, jezte chutné jídlo a hlavně se hýbejte

Valašské Meziříčí /ON-LINE rozhovor byl ukončen/ - Lékař Petr Zajíček je odborníkem na zdravý životní styl. Ve čtvrtek 16. ledna odpovídal v ON-LINE rozhovoru na dotazy čtenářů Deníku.

10.1.2014

Jak zmizel vánoční strom z Olomouce. TAKTO jste to ještě neviděli

Olomouc /VIDEO/ – Borovice, která více než měsíc zdobila vánoční centrum Olomouce, teď poslouží jako součást mobiliáře pláže pískovny v Nákle. Nejtěžší a nejvyšší strom, který kdy na Horním náměstí stál, dřevorubci pokáceli v pátek ráno.

5.1.2014

VIDEO: Jak Petřík, Anička a Martínek koledovali v Hejčíně

Olomouc – Skupinky dětí oblečených do kostýmů Tří králů v doprovodu dospělé osoby procházejí od prvního lednového víkendu ulicemi většiny měst a obcí v Olomouckém kraji. Zpívat, přát šťastný nový rok a žádat o příspěvek na sociálně slabé, nemocné a opuštěné lidi letos budou až do poloviny ledna.

26.12.2013

Silvestrovský ON-LINE rozhovor s dědkem Vševědem

Zlínský kraj - Po dlouhém přemlouvání se dědek Vševěd uvolil v závěru roku virtuálně navštívit redakce Deníku ve Zlínském kraji a zodpovědět pár dotazů čtenářů. Odpovídat bude u svařáku s rumem v pondělí 30. prosince, hodinu zatím neupřesnil.

24.12.2013

VIDEO: Do plumlovské přehrady se vrhlo 65 otužilců, přihlížely stovky lidí

Mostkovice/Plumlov – Na šest desítek otužilců si zpestřilo Štědrý den plaváním v ledové vodě plumlovské přehrady. Třicátý ročník tradiční akce s názvem Vánoční koupel, která probíhá v režii oddílu dálkového a zimního plavání TJ Haná Prostějov, přilákal na hráz a k výpusti přehrady stovky diváků. Ti zachumlaní do teplého oblečení obdivně sledovali počínání zimních plavců.

15.12.2013

Zrekonstruované Dolní náměstí? Je to chaos, stěžují si lidé

Olomouc /ANKETA/ - Zmatkem nazývají někteří lidé rozmístění laviček a osvětlení na Dolním náměstí. Například olomoucký patriot, kulturní mecenáš a psychiatr Libor Grónský, jehož ordinace sídlí přímo na Dolním náměstí, považuje nové uspořádání za chaotické.

11.12.2013

Špičkový šéfkuchař o vaření a jídle ON-LINE

Olomoucký kraj - ON-LINE rozhovor o vaření, vánočním menu i pohledu a zkušenostech špičkového mistra v oboru. 

5.12.2013

Další velký úspěch mladých golfistů: dva tituly Objev roku zamířily do Karlovic

Velké Karlovice – Mladí golfisté z Golf Clubu Horal Velké Karlovice sbírají za svůj um další vavříny. Nedlouho poté, co si odnesli několik ocenění z letošní Moravské túry mládeže MORAVA CUP, což je nejvyšší golfová soutěž pro děti a mládež na Moravě, zabodovali dva hráči při každoročním udílení cen České golfové federace.

5.12.2013

Mikulášský víkend ve Velkých Karlovicích zpestří nadílka pro děti i Saunová noc

Velké Karlovice - Ve znamení nejen mikulášské zábavy pro děti i dospělé bude nadcházející víkend ve Velkých Karlovicích. Kromě nadílky jej zpestří Saunová noc, která se uskuteční v rámci celostátního Týdne saunování pod záštitou České asociace wellness.

1.12.2013

Na Jesenicku a Šumpersku leží na silnicích místy vrstva sněhu

Olomouc – Ve vyšších polohách Šumperska a Jesenicka leží nesouvislá vrstva uježděného sněhu krytá posypem. Se zvýšenou opatrností jsou na Jesenicku sjízdné i silnice první třídy, které jsou mokré po chemickém posypu. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR.

AKTUALIZOVÁNO
29.11.2013

VIDEO: Nová tramvajová trať v Olomouci už vozí cestující

Olomouc – Nová tramvajová trať na Nové Sady je od pátku v provozu. Do Olomouce se tak vrací linky 3 a 5. 

26.11.2013

Notebook, bydlení, kancelář. Krajští nováčci mezi poslanci nezahálejí

Olomoucký kraj – Poslanci mají za sebou první schůzi. Na sedadle číslo 34 se jí v pondělí účastnil i Milan Brázdil z hnutí ANO zvolený za Olomoucký kraj. Když ve dvě hodiny po poledni schůze začala, mohl se soustředit na složení slibu, návrhů o zřízení výborů či dalších bodů z pořadu. Veškeré administrativní záležitosti má zařízené, práce poslance může začít.

26.11.2013

Zazpívejte se vánoční koledy s regionálním Deníkem

Milí čtenáři, přijměte pozvání na největší nekomerční zpěváckou akci v České republice. Termín, který byste si měli výrazně zapsat do svých diářů, je středa 11. 12. v 18 hodin.

AKTUALIZUJEME
26.11.2013

Kde všude budou znít v regionu koledy? Tady je seznam přihlášených obcí

Střední a Východní Morava - Třetím rokem regionální Deník připravuje po celé republice akci nazvanou Česko zpívá koledy. Podívejte se, které obce v Olomouckém a Zlínském kraji se pro letošní rok k hromadnému zpívání koled prozatím přihlásily. Koledy se v těchto obcích rozezní ve středu 11. 12. v 18 hodin. Přijďte si taky zazpívat.

26.11.2013

Vedoucí oddělení péče o čtenáře Deníku: Adventní setkání propojí naši zemi

Střední Morava /ROZHOVOR/ – Jaká je historie akce Česko zpívá koledy, kde vznikla a proč si přijít zazpívat pětici koled, to vše vysvětluje vedoucí oddělení péče o čtenáře regionálního Deníku Irena Svobodová.

26.11.2013

11. prosince bude zpívat koledy celá republika. Přijďte také

Střední a východní morava – Přidejte se k největší vánoční akci v České republice a přijďte si spolu s námi zazpívat koledy. Doslova celá země se ve středu 11. 12. v 18 hodin propojí symbolickým „zpěváckým telemostem" a tisíce hlasů budou ve stejný moment zpívat pětici známých koled.

22.11.2013

V Olomouci se v neděli rozsvítí strom a zavoní punč. K tomu zahrají Buty

Olomouc - Již tuto neděli se slavnostně rozsvítí vánoční strom na olomouckém Horním náměstí a začnou vánoční trhy.   

21.11.2013

V Olomouci otevřela nová spermobanka. Takto to v ní vypadá

Olomouc – V Česku zatím ojedinělé tkáňové centrum zahájilo ve čtvrtek oficiálně provoz v Olomouci. SpermBank International je podle zástupců společnosti výjimečná díky práci s databází dárců. 

AKTUALIZOVÁNO
21.11.2013

VIDEO: Masakr po Prostějovsku, Zlatá brána otevřela

Prostějov – Zlatá brána eskalátory rozjela poprvé veřejnosti až ve čtvrtek ve tři hodiny, již ve dvě ale před zrekonstruovanou budovou postávaly hloučky nedočkavců. Ve tři se ale do vnitřních prostor najednou nahrnuly tisíce lidí a ony eskalátory dav div neuvedl mimo provoz.

19.11.2013

O lázních v našem kraji ON-LINE

Lázně na Moravě i v celém Česku procházejí bouřlivým obdobím. Kvůli snížení příspěvku na hospitalizaci přišly o tisíce návštěvníků a tím pádem i o důležité příjmy. Přežijí lázně v takové podobě, jak je známe dnes?

17.11.2013

Já versus cukr aneb zdravý životní styl to je neustálý boj

Prostějov – Prevence je základ zdraví, a proto není radno ji podceňovat, opakuji si jako mantru poučku všech lékařů, když mířím do prostějovské nemocnice. Ve čtvrtek se tam totiž sešli fundovaní odborníci na Dnu diabetu, aby lidem poradili, jak na zdravý životní styl.

AKTUALIZOVÁNO
16.11.2013

Při nehodě na Konicku se zranili tři lidé

Konicko – K vážné dopravní nehodě došlo v sobotu krátce před jednou hodinou po poledni na silnici mezi částí obce Přemyslovice-Štarnov a Konicí na Prostějovsku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT