VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

10.7.2014

Vodní park, singltrails i wellness. Šéf resortu na Dolní Moravě ON-LINE

Jeseníky - Překrásná příroda, komplexní služby a široká nabídka aktivit. Rekreační areál Dolní Morava pod Králickým Sněžníkem se změnil v moderní horské středisko, které má hodně co nabídnout i v létě. 

8.7.2014

Olomoucká zoo postaví nový Africký pavilon. Podívejte se kde

Olomouc – Hlavně nejmenší návštěvníci zoologických zahrad hrochy milují. Pohled na jejich menší příbuzné v olomoucké zoo je však spíše smutný.

5.7.2014

Firmy na Vyškovsku posilují, ale technici chybí dál

Vyškovsko - Začaly díky teplému počasí dřív a pomohly tak s čísly nezaměstnanosti. Sezonní práce těší i lidi bez práce na Vyškovsku, velkou šanci mají ve stavebnictví nebo strojírenství.

3.7.2014

VIDEO: Olomouc otevřela novou cyklostezku, takto se po ní jede

Olomouc – Olomouc má další novou cyklostezku. Jde o téměř kilometr a půl dlouhý úsek Moravské cyklotrasy v lokalitě sídliště Povel.

3.7.2014

Na Králickém Sněžníku vyroste rozhledna ze skla. Postaví ji Poláci

Jeseníky – Turisté, kteří vystoupají na vrchol Králického Sněžníku, si budou moci stejnojmenné pohoří po čtyřiceti letech opět prohlédnout z výšky.

30.6.2014

VIDEO: Letící kámen z demolice OP málem zranil přihlížející

Prostějov - Tak to bylo opravdu těsné. Na youtube se objevilo video, které zachytilo kámen letící z demolice OP kolem hlav přihlížejícího davu. K tragédii naštěstí nedošlo, ale bylo to opravdu o fous. Podívejte se.

26.6.2014

Za recept získáte cenu z Luhačovic

Máte originální rodinný recept? Tak neváhejte, pošlete nám jej a vyhrajte exkluzivní cenu od Resortu Luhačovice.

26.6.2014

ANKETA: Sledujete televizní kuchařské show?

Střední a východní Morava - V televizi se v poslední době doslova roztrhl pytel s pořady o vaření. Necháte se jimi inspirovat? Sledujete je? Hlasujte v naší anketě.

24.6.2014

Nepropásněte. Vychází Cesty městy - unikátní příloha Deníku

Střední a východní Morava - Hledáte tip na zajímavý výlet. Součástí vašeho regionálního Deníku bude ve středu 25. června jedinečná příloha nazvaná Cesty městy. Najdete zde řadu možností, kam vyrazit. Nebudou chybět například pozvánky do jeskyní, přehledy cyklotras či upozornění na netradiční rozhledny v regionu. Těšit se však můžete i na další speciální tipy.

17.6.2014

Půvabné místo i vzácnost: hájenka chytré lišky a lesní kaple

Olomoucký kraj /FOTOGALERIE/ – Hájenka v lesích na západ od Loštic, která byla předlohou pro příběhy o chytré lišce Bystroušce, se může pyšnit statutem kulturní památky. 

12.6.2014

ANKETA: Poslouchali jste, nebo posloucháte vážnou hudbu?

Střední a východní Morava - Někdo rád reggae, jiný country, další zase rock. Jsou ovšem i tací, kteří fandí klasice. Jak jste na tom vy? Máte rádi vážnou hudbu? Hlasujte v naší anketě.

6.6.2014

OVOV: blíží se krajské kolo. Kdo si vyslouží postup do republikového finále?

Hranice – A jde do tuhého! V úterý 10. června bude areál SK Hranice od ranních hodin dějištěm soupeření žáků základních škol v rámci sportovního programu Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů (OVOV). V bojích o postup do republikového finále, které se uskuteční pátého září v Praze, se představí nejúspěšnější jednotlivci a družstva olomouckého kraje.

5.6.2014

Tublatanka a Citron, to jsou letošní Rockové Hranice

Hranice - Mladé kapely z Přerovska a Hranicka se na stejném pódiu vystřídají s legendárními muzikanty z Česka, Slovenska i USA. Tak bude vypadat po letech obnovený festival Rockové Hranice, který je naplánovaný na sobotu 14. června.

4.6.2014

Kočka se vrací. Soutěžíme o nejsympatičtější dívku léta

Region - Milé ženy a dívky, ale také pyšní partneři krásných dam, regionální Deník vyhlašuje soutěž o Kočku Deníku. 

30.5.2014

ANKETA: Jaké pivo máte nejraději?

Olomoucký kraj - S přicházejícím létem roste žízeň. Někdo ji hasí minerálkou, jiný pivem. Pokud patříte mezi ty druhé, hlasujte v naší anketě. Jaké pivo vám nejvíce chutná?

30.5.2014

Vandalové demolují botanickou zahradu v Olomouci. Zbourali i zeď

Olomouc – Vysypávají truhlíky, ničí rostliny, nedávno dokonce zbourali i zeď. Vandalové v posledních dnech řádí v botanické zahradě u Smetanových sadů plné unikátních druhů. 

30.5.2014

ANKETA: Dodržujete tradice, nebo maximálně usmažíte kapra na Vánoce?

Tradice jsou vyjádřením naší kultury, našich zvyků, naší identity. V posledních letech zase ožívají i ty zapomenuté. Jak se na tradice díváte vy?

25.5.2014

Na tak malou účast by stačil i jeden den voleb, říká předseda komise Machalíček

Olomouc – Nejrychlejší sčítání ze všech voleb. Účast při hlasování do Evropského parlamentu byla tak malá, že členové volebních komisí měli za chvíli hotovo. Alespoň v jednačtyřicátém olomouckém okrsku, kam přišlo 15,7 procenta voličů. „To znamená 128 z 817. Názor Čechů je znám. Volby do europarlamentu neberou příliš vážně a výsledky volební účasti tomu odpovídají," říká předseda komise Zdeněk Machalíček.

25.5.2014

Volbám na Rejvízu přihlíželi prvorepublikoví štamgasti

Zlaté Hory / EUROVOLBY / – Pod střechou Penzionu Rejvíz se turisté schovávají před deštěm. Před obličeji jim vlaje česká a evropská vlajka. Celule s nápisem Volební místnost za jejich zády značí, že v osadě Rejvíz mohou právě na tomto místě lidé vybírat své zástupce do Evropského parlamentu.

24.5.2014

Nemám rád remcaly, kteří k volbám nejdou, říká rybář

Býškovice – Předposlední květnový víkend se pro Jaroslava Juříčka odehrával ve znamení rybářských závodů a voleb. Jen těžko mohl u jedné z těchto událostí chybět. Rybaření je pro něj vlastně celoživotním koníčkem a také účast u voleb považuje za velice důležitou.

24.5.2014

Účast u eurovoleb je o polovinu nižší, než jsme čekali, říkají ve Smržicích

Smržice – Nízká účast provází i druhý den voleb do Evropského parlamentu. Malý zájem ze strany voličů zaznamenali i ve Smržicích.

24.5.2014

V Olomouckém kraji jsem doma: Jsem „ajťák“ a chci to využít

V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu! je název esejistické soutěže, které se zúčastnili studenti středních škol. Třetí ročník klání měl velký úspěch. 

23.5.2014

V Olomouckém kraji jsem doma: Budoucnost zemědělství na Hané

V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu! je název esejistické soutěže, které se zúčastnili studenti středních škol. Třetí ročník klání měl velký úspěch. 

23.5.2014

Volby na Mírově provázel jen malý zájem vězňů

Mírov /EUROVOLBY/  – Velmi malý zájem provázel volby do Evropského parlamentu v jedné z nejtěžších českých věznic na Mírově. Do zvláštního voličského seznamu se sice zapsalo dvě stě třicet vězňů, do volební urny ale nakonec v pátek 23. května hodilo svůj hlas jen sedmadvacet z nich. Jednoho odsouzeného musela komise odmítnout, protože neměl platný doklad totožnosti.

23.5.2014

Turisté mohou cestovat po Jeseníkách za stokorunu na den

Šumpersko, Jesenicko – Turisté a návštěvníci Jeseníků mohou v nadcházející sezoně ušetřit za cestování. Olomoucký a Moravskoslezský kraj přicházejí s nabídkou výhodné jednodenní oblastní jízdenky Jeseníky. Cílem je podpořit rozvoj turistického ruchu a zároveň používání veřejné hromadné dopravy.

23.5.2014

V Moravském Berouně se bude volit v hospodě

Moravský Beroun – Polední meníčko, pizzu ani pivečko si od pátečního poledne do sobotního odpoledne neobjedná žádný zákazník, který by chtěl navštívit restauraci R-klub v Moravském Berouně.

22.5.2014

Ladislav Botek: O budoucnost plavání v kraji strach nemám

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Stojí v čele Plavecké školy v Uherském Hradišti. Po mnoha letech pilné práce, která často není na první pohled viditelná, ji dostal na vrchol. V poslední době posbíral za svou práci hned několik ocenění. Miluje sport a pohyb ve všech jeho podobách.

22.5.2014

V Olomouckém kraji jsem doma: Podnikání na sociálních sítích

V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu! je název esejistické soutěže, které se zúčastnili studenti středních škol. Třetí ročník klání měl velký úspěch. 

21.5.2014

V Olomouckém kraji jsem doma: Na turisty chytře

V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu! je název esejistické soutěže, které se zúčastnili studenti středních škol. Třetí ročník klání měl velký úspěch. 

20.5.2014

Vzpomínáme na 100. výročí od vypuknutí I. světové války

Region - Máte v rodině fotografii vašeho pradědečka přímo z bojů 1. světové války? Objevili jste ve starých krabicích dopisy, které pradědeček z válečné fronty posílal prababičce? Schováváte si deník vašeho strýčka? Nebo máte ještě zajímavější památku?

16.5.2014

ANKETA: Půjdete k eurovolbám?

Olomoucký kraj - V květnu 23. a 24. budou mít občané České republiky možnost jít volit své zástupce do Evropského parlamentu. V dějinách této instituce to bude již po osmé, v Česku se půjde volit po třetí. A k urnám vyrazí i obyvatelé Olomouckého kraje. Ptáme se vás, půjdete k eurovolbám? Hlasujte v naší anketě.

16.5.2014

Získejte vstupenky na Slavnosti chřestu nebo zážitkové menu Romana Pauluse

Střední a východní Morava - Soutěžte s Přerovským deníkem o vstupenky na Slavnosti chřestu v Ivančicích na Brněnsku.

14.5.2014

Aviatickou pouť ozdobí i dvoutrupý Lightning

Střední a východní Morava – Dvoutrupý stíhač P-38 Lightning, na kterém ve druhé světové válce létal například i autor Malého Prince Antoine de Saint-Exupéry, nebo bombardér B-25 Mitchel či námořní stíhač F-4U Corsair. To je jen několik z mnoha legendárních letadel, které se představí ve dnech 31. května a 1. června na 24. Aviatické pouti na letišti v Pardubicích.

14.5.2014

ANKETA: Jak moc se zajímáte o módní trendy?

Střední a východní Morava - Móda je pro někoho povrchní svět plný pozlátka, pro jiného vyjádřením identity. Jak moc se o ni zajímáte vy? Hlasujte v naší anketě.

8.5.2014

Eva Jurinová: Je mi šedesát, nemusím tedy nic a mohu všechno

Rodačka z Ostravy, oblíbená televizní moderátorka a novinářka, dvojka na kandidátce strany Republika do evropských voleb Eva Jurinová byla ve středu odpoledne hostem redakce Deníku. V on-line rozhovoru čtenářům například prozradila důvody, které ji přivedly do politiky.

5.5.2014

Pravý bulharský šopský salát by neměl být přehnaně slaný

Střední a východní Morava /SERIÁL DENÍKU/ - Šopský patří mezi nejoblíbenější evropské saláty. Jeho název nepochází ze slova šopa neboli bouda, ale jmenuje se podle oblasti v Bulharsku. Patří mezi typická bulharská jídla, podává se k většině jídel, Bulhaři ho jedí v podstatě místo polévky.

5.5.2014

Tradiční irský masový koláč

Střední a východní Morava /SERIÁL DENÍKU/ - Irsko je země drsné, ale krásné přírody, vyhlášené whisky a také dobré kuchyně. Přírodní zdroje smaragdového ostrova nejsou tak bohaté jako středomořských zemí. Přesto mají Irové v kuchyni co nabídnout.

4.5.2014

Potica: Tradiční slovinská bábovka s rumem

Střední a východní Morava /SERIÁL DENÍKU/ - Slovinská kuchyně patří mezi trestuhodně opomíjené. Tato nádherná země však nabízí výjimečnou kombinaci středomořské a balkánské kuchyně. Vyhlášená je také svými skvělými dezerty. A jelikož jsme si v seriálu našich receptů ještě nic sladkého nepřipravili, dnes je ta pravá chvíle.

4.5.2014

Tzatziky: jednoduchá a chutná řecká klasika

Střední a východní Morava /SERIÁL DENÍKU/ - Řecká kuchyně je bohatá a velmi chutná. Je proto trochu s podivem, že se jejím symbolem stal tak jednoduchý pokrm jako tzatziki. V Řecku se zpravidla podávají jako příloha, ale dají se servírovat samostatně. Ideální jsou v letních měsících ke grilovanému masu.

4.5.2014

Pravý guláš: symbol maďarské kuchyně

Střední a východní Morava /SERIÁL DENÍKU/ - Před deseti lety jsme nevstupovali do Evropské unie sami. Doprovázela nás řada zemí, mezi nimi i Maďarsko. Maďarská kuchyně je vyhlášená po celém světě a není sporu o to, který pokrm je jejím symbolem. Správně, je to pravý maďarský guláš.

4.5.2014

Olomouc si oblíbili Rusové. Jezdí jich tisíce, kupují sýry a obdivují kostely

Olomouc - Kdyby se za počet zahraničních návštěvníků Olomouce rozdávaly medaile, zlatá by šla do Ruska. Téměř deset tisíc ruských turistů, kteří loni do krajského města přijeli, následují s velkým odstupem Slováci a Němci.

3.5.2014

Ratatouille: Lahodná zeleninová směs ze slunné Francie

Střední a východní Morava /SERIÁL DENÍKU/ - Vybrat jediné jídlo z kuchyně tak bohaté jako francouzská je v podstatě nadlidský úkol. Ratatouille není rozhodně nejdůležitějším ani nejchutnějším francouzským jídlem. Díky stejnojmenném filmu však rozhodně patří mezi nejznámější. V čem jeho tajemství spočívá?

3.5.2014

Klasické švédské masové koule s brusinkami

Střední a východní Morava /SERIÁL DENÍKU/ - Domácí masové koule s brusinkovou omáčkou jsou symbolem švédské kuchyně. Připravit si je můžete i vy doma. Když překonáte zdánlivě složitou přípravu, odmění vás netradiční a návykovou chutí. Potěšte přátele nebo rodinu zcela netradičním a autentickým receptem!

3.5.2014

Paella: Poklad středomořské kuchyně ze Španělska

Střední a východní Morava /SERIÁL DENÍKU/ - Paella je dnes symbolem nejen Valencie, odkud pochází, ale celého Španělska. Příprava tohoto tradičního pokrmu je trochu náročnější. Výsledek však stojí za to. Chuťové buňky zaplesají a tělu dodáte potřebné živiny. Ideální je na různé oslavy či posezení s přáteli. Překvapte bohatým, delikátním a ke všemu dietním jídlem!

3.5.2014

Špagety s rajčaty. Zázračně jednoduché, rychlé a chutné

Střední a východní Morava /SERIÁL DENÍKU/ - Symbol italské kuchyně? Špagety. Jednoduché, rychlé, chutné, lehce stravitelné. Jídlo, které si podmanilo naše chuťové buňky a rozšířilo se do celého světa. Zmínky o špagetách jsou téměř tisíc let staré a v posledních sta letech se jejich popularita ještě znásobila. Není se čemu divit.

2.5.2014

ANKETA: Jaký sváteční den máte nejraději?

Olomoucký kraj - Který ze svátečních dnů je pro vás ten nej? Hlasujte v naší anketě.

1.5.2014

Němec Robert Jodlbauer: Kůži na kachní pečínce míváme křupavější

Střední a východní Morava - Že je v Česku dobré pivo a jídlo, potvrzuje Němec Robert Jodlbauer bez mrknutí oka. Když dojde řeč na krásu českých dívek, ani tady nezaváhá. Jednu má totiž doma. S manželkou se poznal na studiích v německém Řezně. Přestěhovat se do Čech mu nedělalo sebemenší problém, v Olomouci žije už třetím rokem.

1.5.2014

Chybí mi tady moře, říká polský tanečník Arkadiusz Orlowski

Střední a východní morava/Olomouc - Poprvé vyrazil polský tanečník Arkadiusz Orlowski do České republiky před dvěma lety, aby zkusil štěstí na konkurzu v Moravském divadle Olomouc. Jako čerstvý absolvent baletní školy v Gdaňsku sem tenkrát přijel se svými přáteli a nakonec už v Olomouci zůstal. Z první role v opeře Čert a Káča se nakonec dostal až na post baletního sólisty a po dvou sezonách už se zde cítí jako doma.

1.5.2014

Jean Marc Chammas: Vánoce a Velikonoce slavíme po Hanácku

Střední a východní Morava/Prostějov – Táta dvou holek a dvou kluků Jean Marc Chammas se narodil francouzským rodičům v roce 1981 v africkém městě Libreville (stát Gabon, pozn. red.), kde prožil dětství. Otec Jeana Marca Chammase byl diplomatem, proto jako kluk Jean Marc poznal také africký stát Burkina Faso nebo Madagaskar.

1.5.2014

Tibor Kemény: Maďarsku závidím jedině daně

Střední a východní Morava/Kroměříž - Už devatenáct let žije v Kroměříži osmapadesátiletý Tibor Kemény. Podnikatel je maďarské národnosti, pochází totiž z menší vesničky Dolný Štál u Velkého Mederu, což kdysi byla čistě maďarská oblast. „Hlásím se k tomu, že jsem hrdý, čistokrevný Maďar. Tato část nynějšího Slovenska byla maďarská, a to až do nového uspořádání světa po Trianonské smlouvě," tvrdí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT