VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

13.11.2014

ANKETA: Změnila sametová revoluce váš život k lepšímu?

Olomoucký kraj - Připomínáme si výročí 25 let pádu totality. Slavíte tzv. sametovou revoluci, nebo události z konce roku 1989 proklínáte? Změnil se váš život k lepšímu? Hlasujte v naší anketě.

AKTUALIZOVÁNO
9.11.2014

Lékaři vyloučili, že by Nigériec ze Šternberka onemocněl ebolou

Šternberk/Prostějov /VIDEO/ – Muž z Nigérie, který leží od sobotního večera v prostějovské nemocnici, netrpí onemocněním ebola. Vedení nemocnice to potvrdilo v neděli na internetových stránkách. Na infekční oddělení byl převezen v sobotu večer z nemocnice ve Šternberku. Pacient zůstane ještě několik dní pod dohledem lékařů.

7.11.2014

ANKETA: Vadí vám vulgarity ve veřejných projevech?

Vzrušené reakce i debaty rozproudily poslední prezidentské Hovory z Lán, ve kterých hlava státu éterem vyslala mezi lid výrazy hodně silného kalibru. 

2.11.2014

ANKETA: Věnovali jste už někomu dárek v podobě zážitku?

Bonboniéry, květiny nebo láhve dobrého alkoholu nikoho neurazí, ale někdy ani nenadchnou. Zkusili jste vašemu blízkému darovat dárek v podobě zážitku (let balonem, kurz vaření, bungee jumping, a podobně)?

31.10.2014

ANKETA: Věříte na duchy, strašidla a přízraky?

Někdo slaví halloween, jiný dává přednost u nás tradičnějším Dušičkám. Tak či onak v tomto období podzimu myslíme na zemřelé, navštěvujeme hřbitovy a zároveň se účastníme i celé řady akcí se strašidelnou tematikou. A co vy? Věříte na duchy, strašidla a přízraky? Hlasujte v naší anketě.

31.10.2014

Hroby slavných na Valašsku: Antonín Matalík a hroby portášů

Valašsko - Deník zapálil svíčku osobnostem našeho regionu, muzikantovi Antonínu Matalíkovi ve Valašském Meziříčí a členům portášského sboru ve Valašské Bystřici.

31.10.2014

Hroby slavných: Bedřich Beneš Buchlovan v Uherském Hradišti

Uherské Hradiště - Spisovatel, překladatel, učitel a knihovník Bedřich Beneš Buchlovan (1885-1953) je pochován na hřbitově v Uherském Hradišti- Mařaticích. Stav místa jeho posledního odpočinku svědčí o tom, že se najdou lidé, kteří se o něj dokážou náležitě postarat.

30.10.2014

Dušičkovým věncům letos vévodí podzimní odstíny

Valašsko /FOTOGALERIE/ – Chryzantémy, vřes a chvojí tvoří letos základ dušičkových věnců. Trend je obdobný jako minulý rok. Z barev vedou u zákazníků teplé podzimní odstíny.

30.10.2014

Na Valašském Slavíně v Rožnově odpočívají velikáni východní Moravy

Rožnov pod Radhoštěm /FOTOGALERIE/ - Valašský Slavín je místem připomenutí a uctění života a díla více než 40 významných osobností východní Moravy, které se zasloužily o rozkvět a povznesení Moravského Valašska.

29.10.2014

Památka zesnulých vybízí ke starosti a péči o ty, co jsou tady

Říká se, že důvěrně poznáme a doceníme člověka až ve chvíli, kdy jej ztrácíme.

27.10.2014

Nejstarší obyvatelka Olomouckého kraje oslavila 104. narozeniny. Gratulujeme

Olomouc – Když se narodil 27. 10. 1913 český vynálezce světového významu Otto Wichterle, v ten den sfoukávala ze svého narozeninového dortu Marta Musilová plamínky třech svíček. Nejstarší obyvatelka Olomouce a zároveň i celého Olomouckého kraje, oslavila v pondělí krásných 104 let.

AKTUALIZOVÁNO
27.10.2014

Olomouc přišla o svého prvního polistopadového primátora

Olomouc – První polistopadový primátor Olomouce a symbol zdejší Sametové revoluce Milan Hořínek zemřel o uplynulém víkendu. Signatář Charty 77 se dožil 77 let. Milan Hořínek byl ve funkci olomouckého primátora v letech 1990 až 1994, v letech 1990 až 1992 byl poslancem České národní rady. Poté svět politiky opustil a působil na Univerzitě Palackého v Olomouci.

24.10.2014

ANKETA: Chacha, cheche, chichi. Smějete se často?

V říjnu se připomíná mezinárodní den smíchu. Vzpomenete si, čemu jste se naposledy od srdce zasmáli? Mračíte se, nebo jste spíše usměvavý tip? Smějete se často? Hlasujte v naší anketě.

23.10.2014

Na olomouckém nádraží se zavírá podchod i 1. nástupiště. Do jara

Olomouc – Omšelý a zchátralý hlavní podchod olomouckého nádraží se od pátku uzavírá. Až do konce května příštího roku budou stavaři pracovat na jeho nové podobě.

22.10.2014

Na Pradědu napadl první sníh. Podívejte se

Olomoucký kraj - Prudké ochlazení přineslo ve středu do Jeseníků první sněhové vločky. 

17.10.2014

ANKETA: Vadí vám změny času na podzim a na jaře?

Olomoucký kraj - Poslední neděli v říjnu nám končí letní čas. Hodiny se budu posouvat brzy ráno ze 3:00 na 2:00, takže si o hodinu déle pospíme. Jak jste na tom se změnami času. Vadí vám, omezují vás? Hlasujte v naší anketě.

7.10.2014

Pepa Vojtek se smyčcovým triem rozezní kino ve Zlíně

Střední Morava - Tři muzikantky s houslemi a violoncellem nazvané Inflagranti, bývalí členové slavné hudební skupiny Nightwork a neméně slavný frontman kapely Kabát Pepa Vojtek. To vše na jednm pódiu uvidí na blížící se státní svátek 28. října v sedm hodin večer návštěvníci zlínského Velkého kina.

6.10.2014

ANKETA: Používáte pravidelně sociální sítě?

Olomoucký kraj - Jako čtenáři našeho webu si s internetem jistě rozumíte, používáte přitom pravidelně i sociální sítě? Jste běžně napojeni na Facebook, "tvítujete" nebo si ujíždíte třeba na Instagramu?

1.10.2014

Podzimní Flora startuje. Tady je přehled novinek a taháků

Olomouc - Květinami vyzdobené kostely, bludiště ze zeleniny, výstava domácích zvířat či třeba rodokmen vinné révy. Podzimní Flora na olomouckém výstavišti potrvá od čtvrtka 2. října do neděle 6. října. Podívejte se, co všechno nabídne.

21.9.2014

ANKETA: Měli jste někdy v těle parazita?

Často na nás čeká nějaké nebezpečí, co nás ohrožuje zevnitř. Stalo se vám někdy, že vás napadl nějaký parazit?

AKTUALIZOVÁNO
20.9.2014

Nová Hradečná se umístila třetí v soutěži Vesnice roku, zvítězily Kateřinice

Nová Hradečná – Atmosféru téměř jako na fotbale, radost i hrdost prožívali v sobotu obyvatelé Nové Hradečné, kteří se vydali podpořit svou obec na vyhašení soutěže Vesnice roku 2014 České republiky do Luhačovic. Poté, co Nová Hradečná vybojovala třetí místo, propuklo podle starosty Tomáše Müllera u všech obrovské nadšení.

20.9.2014

ANKETA: Na pondělí připadá Mezinárodní den bez aut. Jak se dopravujete do práce?

Olomoucký kraj - V souvislosti s Mezinárodním dnem bez aut jsme si pro vás připravili následující anketu. Jak se běžně dopravujete do práce? Hlasujte.

18.9.2014

ON-LINE se šéfem hvězdárny o tom, co se odehrává na obloze

Co můžeme v zářijových nocích vidět na nebi? Co zajímavého chystá prostějovská hvězdárna? Jaké je to být pozorovatelem oblohy? Je tu pro vás on-line rozhovor s vedoucím Lidové hvězdárny v Prostějově Karlem Trutnovským.

17.9.2014

Další Prior začnou měnit v moderní obchoďák. Co vy na to?

Olomoucký kraj /ANKETA/ - Ještě před koncem letošního roku nadobro zavře starý přerovský Prior a dělníci jej začnou měnit v moderní nákupní centrum.

15.9.2014

Policie hledá seniora. Viděli ho ve Vítonicích

Kroměříž, Přerov – Policisté pátrají po Milanu Mynáříkovi (na snímku), který v neděli mezi šestou a sedmou ranní odešel z Domova pro seniory v Radkově Lhotě.

12.9.2014

ANKETA: Jste stále ostražití při nákupu či pití alkoholu?

Olomoucký kraj - Uplynuly dva roky od metanolové kauzy. Ptáme se vás, jste stále ostražití při nákupu či pití alkoholu?

11.9.2014

Jak to vypadá v lesní školce Bažinka? Podívejte se

Horka nad Moravou - Děti, které navštěvují lesní dětský klub Bažinka v Horce nad Moravou nedaleko Olomouce, si čas strávený venku užívají za každého počasí.

8.9.2014

ANKETA: Je vaše okolí dostatečně bezbariérové pro lidi s handicapem?

Snížené obrubníky, přechody, nízkoprahové autobusy, nájezdové rampy… Aby se lidé s handicapem mohli po městě volněji a bez pomoci pohybovat potřebují k tomu důležité úpravy.   

AKTUALIZOVÁNO
13.8.2014

Flora volá, i s Kavárnou Deníku. Tady najdete užitečné informace

Olomouc - Kouzelná růže, květiny vrcholného léta, ale také tradiční trhy. Ve čtvrtek se návštěvníkům otevře letní Flora Olomouc. Hlavní květinová expozice, umístěná v nově zrekonstruovaném pavilonu A, ponese název Rozkvetlou pouští, pralesem a zahradou a připravuje ji Unie botanických zahrad České republiky. Výstavní prostor se promění v různé kouty světa lišící se svojí květenou i okolní scenérií. Celou expozici zkrášlí také tisíce letních květin, jako jsou lilie, mečíky, jiřiny, kosatce. Mezinárodní zahradnická výstava a veletrh potrvá až do neděle.

AKTUALIZOVÁNO
13.8.2014

Cestovní kancelář Hellas - nejen Řecko ve středu oznámila úpadek

Prostějov – Cestu za sluncem od středy nenabídne prostějovská cestovní kancelář Hellas – nejen Řecko. Stala se tak v pořadí třetí tuzemskou cestovkou, která v letošní sezoně zkrachovala. Deníku potvrdila informaci o jejím krachu majitelka kanceláře Šárka Trunečková.

AKTUALIZOVÁNO
11.8.2014

OBRAZEM: Superúplněk objektivem fotografa Olomouckého deníku

Olomoucký kraj - V noci na pondělí mohli občané České republiky sledovat výjimečný úkaz na nebi - největší měsíční úplněk tohoto roku.

10.8.2014

Fantastickou cestu za světlem doplnil v Plumlově koncert Megafonu

Plumlov – Sklepení Kamenného sálu v sobotu ozářilo světlo. To bylo letos hlavním tématem tvořivého workshopu, který má již v areálu zámku Plumlov svou tradici. Na výstavu s názvem Světlo zamířily desítky návštěvníků.

9.8.2014

Šesté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár dnes v Deníku

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny.

8.8.2014

ANKETA: Koupili jste si někdy v galerii umělecké dílo, které vám zdobí domov?

Střední a východní Morava - Vztah k umění může být různý. Některým lidem stačí pohled na vystavená díla v galeriích, jiní mají potřebu vstřebávat umění i doma. Mezi které patříte vy?

8.8.2014

Příští týden startuje Letní Flora Olomouc, i s Kavárnou Deníku

Olomouc – Kouzelná růže, květiny vrcholného léta nebo třeba tradiční trhy. Už příští týden se návštěvníkům otevře letní Flora Olomouc. Mezinárodní zahradnická výstava a veletrh s československou tradicí startuje ve čtvrtek 14. srpna.

5.8.2014

Další Kabelkový veletrh Deníku už má termín i místo!

Olomoucký kraj - Druhý ročník úspěšného charitativního projektu Kabelkový veletrh odstartoval. Je už známé i datum, kdy se shromážděné kabelky budou prodávat.

1.8.2014

Plakát s novou Sigmou je tady! Nepropásněte

Fotbalisté olomoucké Sigmy vstoupí v neděli do nové sezony s novým trenérem i novými dresy. 

EXKLUZIVNĚ / AKTUALIZOVÁNO
30.7.2014

Kramný pro Deník: Jako vrah bych se přiznal

Zlínský kraj – Na rovinu. Kdybyste byl vrahem, přiznal byste se? „Při výslechu na policii jsem byl pod velkým psychickým nátlakem. Člověk, který by spáchal tak závažný trestný čin, by podlehl a přiznal se," říká v exkluzivním rozhovoru pro Zlínský deník Petr Kramný.

23.7.2014

ANKETA: Co vás láká v létě víc? Chalupa či moře?

V létě se přece nedá pořád sedět doma! Kam byste raději vyjeli vy? Na chalupu či k moři? Hlasujte v naší anketě.

21.7.2014

Je podle vás Věra Jourová vhodnou kandidátkou na post české eurokomisařky?

Česká republika /ANKETA/ – Vládní koalice se v pondělí dokázala dohodnout na kandidatuře ministryně pro místní rozvoj Věry Jourové (ANO) na post eurokomisařky. Stala se tak zatím jedinou ženou, jejíž kandidaturu do nové Evropské komise potvrdila některá ze členských zemí EU. Ve funkci komisaře by nahradila Štěpána Füleho. Ten nyní působí jako komisař pro rozšíření a evropskou sousedskou politiku.

19.7.2014

VIDEO: Parádní historické skvosty burácely Olomoucí a okolím

Olomouc – Značky historických vozidel Aero, Praga, Škoda a Tatra ale i mnohé další byly v sobotu k vidění v centru Olomouce.Tamní klub historických vozidel – SKAM Olomouc připravil na tento víkend tradiční soutěž Hanácké okruh.

AKTUALIZOVÁNO
19.7.2014

V Kroměříži při poháru v akrobacii spadl malý letoun, pilot zahynul

Kroměříž – Měla to být parádní třídenní podívaná, jenže do prvního ročníku Kroměřížského poháru v motorové letecké akrobacii zasáhla tragédie.

18.7.2014

Kardinál Duka si prohlédl zámeckou výstavu v Ořechově

Střední a východní Morava - Malebné obrazy malířky Jitky Nesnídalové zaujaly kardinála Dominika Duku a dalších sedm farářů ze Zlínského kraje, kteří zavítali v těchto dnech na zámek Ořechov. Důvodem vzácné návštěvy byla nejenom prohlídka expozice, ale také ořechovského zámku, který kardinál Duka a většina farářů navštívila vůbec poprvé. Jednalo se o pátery z farností Ostrožská Lhota, Uherské Hradiště, Huštěnovice, Kunovice, Osvětimany, Boršice u Blatnice a Buchlovice.

17.7.2014

Spinal touch vyrovnává páteř, i s tou mojí si poradil

Bílovice /REPORTÁŽ/ – Vcházím do nevelké místnosti. Hned ve dveřích mě do nosu udeří vůně bylinek a exotiky. Možná citron, nebo máta? Přemítám a rozhlížím se po dozelena laděném pokoji. Stolík, gauč, křeslo. Můj pohled však ihned zamíří k závěsu, za nímž vidím masérské lůžko a především zvláštní špagát zavěšený na stropě a sahající téměř až po zem. Na jeho konci je závaží. Olovnička. Vzápětí se dozvídám, k čemu slouží.

17.7.2014

ON-LINE s Marcellou Dostálovou, autorkou knížek pro děti

Četli jste rádi jako děti? Čtete nyní s oblibou svým dětem? Pak je tu on-line rozhovor právě pro vás. Se známou spisovatelkou dětských knížek Marcellou Dostálovou z Prostějova.

16.7.2014

Na zámku Ořechov zazní i Harichova úspěšná novinka

Ořechov – Nové písničky z připravovaného alba budou novinkou, se kterou míří na Zámek Ořechov slovenský talentovaný zpěvák a multiinstrumentalista Martin Harich se svou kapelou Musitany Hope.

16.7.2014

Podívejte se, jak zemědělci u Dubu nad Moravou mlátí řepku

Dub nad Moravou – Na polích u Dubu nad Moravou se v úterý prášilo. Kombajny vjely do řepky, kterou má tamní zemědělské družstvo sklizenu z 90 hektarů. Oselo zhruba 500. Jak vidí letošní úrodu? Na poctivé odhady je podle sedláků ještě brzy. Sucho se však na výnosech nemohlo nepodepsat.

16.7.2014

Kauza o zneužívání dětí uspíšila bývalému knězi odchod do důchodu

Ivanovice na Hané, Přerov – S obviněním ze dvou trestných činů, svádění k pohlavnímu styku a ohrožování výchovy mládeže, předali olomoučtí policisté případ bývalého ivanovického kněze Vladimíra Krejsy státnímu zastupitelství. To má nyní rozhodnout, zda třiašedesátiletý muž usedne na lavici obžalovaných.

14.7.2014

Petra Kvitová ukázala wimbledonský talíř, pak se s gustem podepsala fanouškům

Prostějov – Organizátoři dolaďují poslední detaily, pod slunečníky posedává zhruba třicítka lidí a na kurtech pilně trénují budoucí tenisové hvězdy. Tak to vypadá v pondělí na terase prostějovského hotelu TK Plus zhruba čtvrt hodiny před příjezdem wimbledonské vítězky Petry Kvitové a její soupeřky ze semifinále Lucie Šafářové.

10.7.2014

ANKETA: Chodíte raději do kina či do divadla?

Střední a východní Morava - Do kina jedině s popcornem, do divadla zase ve svátečním. Co si vyberete vy? Chodíte raději do kina či do divadla? Hlasujte v naší anketě.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT