VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

17.9.2014

Další Prior začnou měnit v moderní obchoďák. Co vy na to?

Olomoucký kraj /ANKETA/ - Ještě před koncem letošního roku nadobro zavře starý přerovský Prior a dělníci jej začnou měnit v moderní nákupní centrum.

15.9.2014

Policie hledá seniora. Viděli ho ve Vítonicích

Kroměříž, Přerov – Policisté pátrají po Milanu Mynáříkovi (na snímku), který v neděli mezi šestou a sedmou ranní odešel z Domova pro seniory v Radkově Lhotě.

12.9.2014

ANKETA: Jste stále ostražití při nákupu či pití alkoholu?

Olomoucký kraj - Uplynuly dva roky od metanolové kauzy. Ptáme se vás, jste stále ostražití při nákupu či pití alkoholu?

11.9.2014

Jak to vypadá v lesní školce Bažinka? Podívejte se

Horka nad Moravou - Děti, které navštěvují lesní dětský klub Bažinka v Horce nad Moravou nedaleko Olomouce, si čas strávený venku užívají za každého počasí.

8.9.2014

ANKETA: Je vaše okolí dostatečně bezbariérové pro lidi s handicapem?

Snížené obrubníky, přechody, nízkoprahové autobusy, nájezdové rampy… Aby se lidé s handicapem mohli po městě volněji a bez pomoci pohybovat potřebují k tomu důležité úpravy.   

AKTUALIZOVÁNO
13.8.2014

Flora volá, i s Kavárnou Deníku. Tady najdete užitečné informace

Olomouc - Kouzelná růže, květiny vrcholného léta, ale také tradiční trhy. Ve čtvrtek se návštěvníkům otevře letní Flora Olomouc. Hlavní květinová expozice, umístěná v nově zrekonstruovaném pavilonu A, ponese název Rozkvetlou pouští, pralesem a zahradou a připravuje ji Unie botanických zahrad České republiky. Výstavní prostor se promění v různé kouty světa lišící se svojí květenou i okolní scenérií. Celou expozici zkrášlí také tisíce letních květin, jako jsou lilie, mečíky, jiřiny, kosatce. Mezinárodní zahradnická výstava a veletrh potrvá až do neděle.

AKTUALIZOVÁNO
13.8.2014

Cestovní kancelář Hellas - nejen Řecko ve středu oznámila úpadek

Prostějov – Cestu za sluncem od středy nenabídne prostějovská cestovní kancelář Hellas – nejen Řecko. Stala se tak v pořadí třetí tuzemskou cestovkou, která v letošní sezoně zkrachovala. Deníku potvrdila informaci o jejím krachu majitelka kanceláře Šárka Trunečková.

AKTUALIZOVÁNO
11.8.2014

OBRAZEM: Superúplněk objektivem fotografa Olomouckého deníku

Olomoucký kraj - V noci na pondělí mohli občané České republiky sledovat výjimečný úkaz na nebi - největší měsíční úplněk tohoto roku.

10.8.2014

Fantastickou cestu za světlem doplnil v Plumlově koncert Megafonu

Plumlov – Sklepení Kamenného sálu v sobotu ozářilo světlo. To bylo letos hlavním tématem tvořivého workshopu, který má již v areálu zámku Plumlov svou tradici. Na výstavu s názvem Světlo zamířily desítky návštěvníků.

9.8.2014

Šesté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár dnes v Deníku

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny.

8.8.2014

ANKETA: Koupili jste si někdy v galerii umělecké dílo, které vám zdobí domov?

Střední a východní Morava - Vztah k umění může být různý. Některým lidem stačí pohled na vystavená díla v galeriích, jiní mají potřebu vstřebávat umění i doma. Mezi které patříte vy?

8.8.2014

Příští týden startuje Letní Flora Olomouc, i s Kavárnou Deníku

Olomouc – Kouzelná růže, květiny vrcholného léta nebo třeba tradiční trhy. Už příští týden se návštěvníkům otevře letní Flora Olomouc. Mezinárodní zahradnická výstava a veletrh s československou tradicí startuje ve čtvrtek 14. srpna.

5.8.2014

Další Kabelkový veletrh Deníku už má termín i místo!

Olomoucký kraj - Druhý ročník úspěšného charitativního projektu Kabelkový veletrh odstartoval. Je už známé i datum, kdy se shromážděné kabelky budou prodávat.

1.8.2014

Plakát s novou Sigmou je tady! Nepropásněte

Fotbalisté olomoucké Sigmy vstoupí v neděli do nové sezony s novým trenérem i novými dresy. 

EXKLUZIVNĚ / AKTUALIZOVÁNO
30.7.2014

Kramný pro Deník: Jako vrah bych se přiznal

Zlínský kraj – Na rovinu. Kdybyste byl vrahem, přiznal byste se? „Při výslechu na policii jsem byl pod velkým psychickým nátlakem. Člověk, který by spáchal tak závažný trestný čin, by podlehl a přiznal se," říká v exkluzivním rozhovoru pro Zlínský deník Petr Kramný.

23.7.2014

ANKETA: Co vás láká v létě víc? Chalupa či moře?

V létě se přece nedá pořád sedět doma! Kam byste raději vyjeli vy? Na chalupu či k moři? Hlasujte v naší anketě.

21.7.2014

Je podle vás Věra Jourová vhodnou kandidátkou na post české eurokomisařky?

Česká republika /ANKETA/ – Vládní koalice se v pondělí dokázala dohodnout na kandidatuře ministryně pro místní rozvoj Věry Jourové (ANO) na post eurokomisařky. Stala se tak zatím jedinou ženou, jejíž kandidaturu do nové Evropské komise potvrdila některá ze členských zemí EU. Ve funkci komisaře by nahradila Štěpána Füleho. Ten nyní působí jako komisař pro rozšíření a evropskou sousedskou politiku.

19.7.2014

VIDEO: Parádní historické skvosty burácely Olomoucí a okolím

Olomouc – Značky historických vozidel Aero, Praga, Škoda a Tatra ale i mnohé další byly v sobotu k vidění v centru Olomouce.Tamní klub historických vozidel – SKAM Olomouc připravil na tento víkend tradiční soutěž Hanácké okruh.

AKTUALIZOVÁNO
19.7.2014

V Kroměříži při poháru v akrobacii spadl malý letoun, pilot zahynul

Kroměříž – Měla to být parádní třídenní podívaná, jenže do prvního ročníku Kroměřížského poháru v motorové letecké akrobacii zasáhla tragédie.

18.7.2014

Kardinál Duka si prohlédl zámeckou výstavu v Ořechově

Střední a východní Morava - Malebné obrazy malířky Jitky Nesnídalové zaujaly kardinála Dominika Duku a dalších sedm farářů ze Zlínského kraje, kteří zavítali v těchto dnech na zámek Ořechov. Důvodem vzácné návštěvy byla nejenom prohlídka expozice, ale také ořechovského zámku, který kardinál Duka a většina farářů navštívila vůbec poprvé. Jednalo se o pátery z farností Ostrožská Lhota, Uherské Hradiště, Huštěnovice, Kunovice, Osvětimany, Boršice u Blatnice a Buchlovice.

17.7.2014

Spinal touch vyrovnává páteř, i s tou mojí si poradil

Bílovice /REPORTÁŽ/ – Vcházím do nevelké místnosti. Hned ve dveřích mě do nosu udeří vůně bylinek a exotiky. Možná citron, nebo máta? Přemítám a rozhlížím se po dozelena laděném pokoji. Stolík, gauč, křeslo. Můj pohled však ihned zamíří k závěsu, za nímž vidím masérské lůžko a především zvláštní špagát zavěšený na stropě a sahající téměř až po zem. Na jeho konci je závaží. Olovnička. Vzápětí se dozvídám, k čemu slouží.

17.7.2014

ON-LINE s Marcellou Dostálovou, autorkou knížek pro děti

Četli jste rádi jako děti? Čtete nyní s oblibou svým dětem? Pak je tu on-line rozhovor právě pro vás. Se známou spisovatelkou dětských knížek Marcellou Dostálovou z Prostějova.

16.7.2014

Na zámku Ořechov zazní i Harichova úspěšná novinka

Ořechov – Nové písničky z připravovaného alba budou novinkou, se kterou míří na Zámek Ořechov slovenský talentovaný zpěvák a multiinstrumentalista Martin Harich se svou kapelou Musitany Hope.

16.7.2014

Podívejte se, jak zemědělci u Dubu nad Moravou mlátí řepku

Dub nad Moravou – Na polích u Dubu nad Moravou se v úterý prášilo. Kombajny vjely do řepky, kterou má tamní zemědělské družstvo sklizenu z 90 hektarů. Oselo zhruba 500. Jak vidí letošní úrodu? Na poctivé odhady je podle sedláků ještě brzy. Sucho se však na výnosech nemohlo nepodepsat.

16.7.2014

Kauza o zneužívání dětí uspíšila bývalému knězi odchod do důchodu

Ivanovice na Hané, Přerov – S obviněním ze dvou trestných činů, svádění k pohlavnímu styku a ohrožování výchovy mládeže, předali olomoučtí policisté případ bývalého ivanovického kněze Vladimíra Krejsy státnímu zastupitelství. To má nyní rozhodnout, zda třiašedesátiletý muž usedne na lavici obžalovaných.

14.7.2014

Petra Kvitová ukázala wimbledonský talíř, pak se s gustem podepsala fanouškům

Prostějov – Organizátoři dolaďují poslední detaily, pod slunečníky posedává zhruba třicítka lidí a na kurtech pilně trénují budoucí tenisové hvězdy. Tak to vypadá v pondělí na terase prostějovského hotelu TK Plus zhruba čtvrt hodiny před příjezdem wimbledonské vítězky Petry Kvitové a její soupeřky ze semifinále Lucie Šafářové.

10.7.2014

ANKETA: Chodíte raději do kina či do divadla?

Střední a východní Morava - Do kina jedině s popcornem, do divadla zase ve svátečním. Co si vyberete vy? Chodíte raději do kina či do divadla? Hlasujte v naší anketě.

10.7.2014

Vodní park, singltrails i wellness. Šéf resortu na Dolní Moravě ON-LINE

Jeseníky - Překrásná příroda, komplexní služby a široká nabídka aktivit. Rekreační areál Dolní Morava pod Králickým Sněžníkem se změnil v moderní horské středisko, které má hodně co nabídnout i v létě. 

8.7.2014

Olomoucká zoo postaví nový Africký pavilon. Podívejte se kde

Olomouc – Hlavně nejmenší návštěvníci zoologických zahrad hrochy milují. Pohled na jejich menší příbuzné v olomoucké zoo je však spíše smutný.

5.7.2014

Firmy na Vyškovsku posilují, ale technici chybí dál

Vyškovsko - Začaly díky teplému počasí dřív a pomohly tak s čísly nezaměstnanosti. Sezonní práce těší i lidi bez práce na Vyškovsku, velkou šanci mají ve stavebnictví nebo strojírenství.

3.7.2014

VIDEO: Olomouc otevřela novou cyklostezku, takto se po ní jede

Olomouc – Olomouc má další novou cyklostezku. Jde o téměř kilometr a půl dlouhý úsek Moravské cyklotrasy v lokalitě sídliště Povel.

3.7.2014

Na Králickém Sněžníku vyroste rozhledna ze skla. Postaví ji Poláci

Jeseníky – Turisté, kteří vystoupají na vrchol Králického Sněžníku, si budou moci stejnojmenné pohoří po čtyřiceti letech opět prohlédnout z výšky.

30.6.2014

VIDEO: Letící kámen z demolice OP málem zranil přihlížející

Prostějov - Tak to bylo opravdu těsné. Na youtube se objevilo video, které zachytilo kámen letící z demolice OP kolem hlav přihlížejícího davu. K tragédii naštěstí nedošlo, ale bylo to opravdu o fous. Podívejte se.

26.6.2014

Za recept získáte cenu z Luhačovic

Máte originální rodinný recept? Tak neváhejte, pošlete nám jej a vyhrajte exkluzivní cenu od Resortu Luhačovice.

26.6.2014

ANKETA: Sledujete televizní kuchařské show?

Střední a východní Morava - V televizi se v poslední době doslova roztrhl pytel s pořady o vaření. Necháte se jimi inspirovat? Sledujete je? Hlasujte v naší anketě.

24.6.2014

Nepropásněte. Vychází Cesty městy - unikátní příloha Deníku

Střední a východní Morava - Hledáte tip na zajímavý výlet. Součástí vašeho regionálního Deníku bude ve středu 25. června jedinečná příloha nazvaná Cesty městy. Najdete zde řadu možností, kam vyrazit. Nebudou chybět například pozvánky do jeskyní, přehledy cyklotras či upozornění na netradiční rozhledny v regionu. Těšit se však můžete i na další speciální tipy.

17.6.2014

Půvabné místo i vzácnost: hájenka chytré lišky a lesní kaple

Olomoucký kraj /FOTOGALERIE/ – Hájenka v lesích na západ od Loštic, která byla předlohou pro příběhy o chytré lišce Bystroušce, se může pyšnit statutem kulturní památky. 

12.6.2014

ANKETA: Poslouchali jste, nebo posloucháte vážnou hudbu?

Střední a východní Morava - Někdo rád reggae, jiný country, další zase rock. Jsou ovšem i tací, kteří fandí klasice. Jak jste na tom vy? Máte rádi vážnou hudbu? Hlasujte v naší anketě.

6.6.2014

OVOV: blíží se krajské kolo. Kdo si vyslouží postup do republikového finále?

Hranice – A jde do tuhého! V úterý 10. června bude areál SK Hranice od ranních hodin dějištěm soupeření žáků základních škol v rámci sportovního programu Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů (OVOV). V bojích o postup do republikového finále, které se uskuteční pátého září v Praze, se představí nejúspěšnější jednotlivci a družstva olomouckého kraje.

5.6.2014

Tublatanka a Citron, to jsou letošní Rockové Hranice

Hranice - Mladé kapely z Přerovska a Hranicka se na stejném pódiu vystřídají s legendárními muzikanty z Česka, Slovenska i USA. Tak bude vypadat po letech obnovený festival Rockové Hranice, který je naplánovaný na sobotu 14. června.

4.6.2014

Kočka se vrací. Soutěžíme o nejsympatičtější dívku léta

Region - Milé ženy a dívky, ale také pyšní partneři krásných dam, regionální Deník vyhlašuje soutěž o Kočku Deníku. 

30.5.2014

ANKETA: Jaké pivo máte nejraději?

Olomoucký kraj - S přicházejícím létem roste žízeň. Někdo ji hasí minerálkou, jiný pivem. Pokud patříte mezi ty druhé, hlasujte v naší anketě. Jaké pivo vám nejvíce chutná?

30.5.2014

Vandalové demolují botanickou zahradu v Olomouci. Zbourali i zeď

Olomouc – Vysypávají truhlíky, ničí rostliny, nedávno dokonce zbourali i zeď. Vandalové v posledních dnech řádí v botanické zahradě u Smetanových sadů plné unikátních druhů. 

30.5.2014

ANKETA: Dodržujete tradice, nebo maximálně usmažíte kapra na Vánoce?

Tradice jsou vyjádřením naší kultury, našich zvyků, naší identity. V posledních letech zase ožívají i ty zapomenuté. Jak se na tradice díváte vy?

25.5.2014

Na tak malou účast by stačil i jeden den voleb, říká předseda komise Machalíček

Olomouc – Nejrychlejší sčítání ze všech voleb. Účast při hlasování do Evropského parlamentu byla tak malá, že členové volebních komisí měli za chvíli hotovo. Alespoň v jednačtyřicátém olomouckém okrsku, kam přišlo 15,7 procenta voličů. „To znamená 128 z 817. Názor Čechů je znám. Volby do europarlamentu neberou příliš vážně a výsledky volební účasti tomu odpovídají," říká předseda komise Zdeněk Machalíček.

25.5.2014

Volbám na Rejvízu přihlíželi prvorepublikoví štamgasti

Zlaté Hory / EUROVOLBY / – Pod střechou Penzionu Rejvíz se turisté schovávají před deštěm. Před obličeji jim vlaje česká a evropská vlajka. Celule s nápisem Volební místnost za jejich zády značí, že v osadě Rejvíz mohou právě na tomto místě lidé vybírat své zástupce do Evropského parlamentu.

24.5.2014

Nemám rád remcaly, kteří k volbám nejdou, říká rybář

Býškovice – Předposlední květnový víkend se pro Jaroslava Juříčka odehrával ve znamení rybářských závodů a voleb. Jen těžko mohl u jedné z těchto událostí chybět. Rybaření je pro něj vlastně celoživotním koníčkem a také účast u voleb považuje za velice důležitou.

24.5.2014

Účast u eurovoleb je o polovinu nižší, než jsme čekali, říkají ve Smržicích

Smržice – Nízká účast provází i druhý den voleb do Evropského parlamentu. Malý zájem ze strany voličů zaznamenali i ve Smržicích.

24.5.2014

V Olomouckém kraji jsem doma: Jsem „ajťák“ a chci to využít

V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu! je název esejistické soutěže, které se zúčastnili studenti středních škol. Třetí ročník klání měl velký úspěch. 

23.5.2014

V Olomouckém kraji jsem doma: Budoucnost zemědělství na Hané

V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu! je název esejistické soutěže, které se zúčastnili studenti středních škol. Třetí ročník klání měl velký úspěch. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT