Na Den veteránů zazní v Přerově klavír

Nejen pro příznivce klavírních tónů je určen recitál pianistky Alice Rajnohové, který se koná v úterý 11. listopadu ve slavnostní síni přerovského zámku. Součástí recitálu bude krátká připomínka významu Dne veteránů s možností prohlédnutí drobné výstavy s názvem První světová válka, legie a co bylo dál. Akce začíná v 19 hodin, vstupné je dobrovolné. 

Nejlepší zimní filmy se představí v kině Hvězda

Především pro milovníky sněhu, ledu a zimních sportů je připraven Snow Film Fest, který divákům nabídne filmy se zimní tematikou. V přerovském kině Hvězda se budou promítat nejlepší zimní filmy ve středu 12. listopadu od 17 hodin. Mezi nejzajímavější kousky patří například americký film High Tension, který vypráví skuteční příběh o horolezcích, kteří byli ve stěně Everestu napadeni nepálskými Šerpy. Česko zastupují filmy Huevo o skialpinistické expedici do Peru a Zimní plavci na Špicberkách. Celkem se představí devět snímků ve třech blocích. 

Václav Hudeček zahraje na zámku

Koncert houslového virtuosa Václava Hudečka se uskuteční v neděli 16. listopadu ve slavnostní síni na zámku v Přerově. Skladby Beethovena i Dvořáka doprovodí klavírista Lukáš Klánský. Začátek je v 19 hodin.