KDY:neděle 7. června od 9 hodin
KDE: park Michalov, Přerov 
ZA KOLIK: zdarma 

Projekt nabírá na ohlasu a tradici v celé Evropě a stává se jedním z hlavních šiřitelů osvěty o klenotech zahradního umění.
V České republice se do Víkendu otevřených zahrad zapojují jak běžně nepřístupné zahrady, tak i parky a veřejná prostranství, které se v průběhu dvou dní snaží organizátoři veřejnosti představit jiným způsobem. Obvyklou formou jsou komentované prohlídky doplněné dalším kulturním programem.


Svátek otevírání zahrad veřejnosti vznikl v roce 1998 ve Velké Británii (Open Garden & Squares Weekend) a probíhá vždy během druhého červnového víkendu. V České republice se pod záštitou Národního památkového ústavu během prvního ročníku v roce 2010 otevřely 3 zahrady, za necelých deset let stoupl počet až ke dvěma stům.  Ekoporadna Ornis pro Vás pořádá prohlídku parku Michalov s průvodcem. V neděli 7.června se sejdeme v 9 hodin u restaurace Michalov v centru parku. Projdeme jeho nejzajímavějšími částmi, dozvíte se o jeho historii, potkáme zajímavé dřeviny a dojdeme až do blízké přírodní zahrady ORNIS, kde vysvětlíme principy přírodních zahrad. Samostatně si budete moct prohlédnout zvířata ze záchranné stanice, nebo stálou expozici a sezónní výstavu Čižba - umění jemné a líbezné.