Té se v listopadu dočká i hra Červená Karkulka, která vznikla podle předlohy principála pražského divadla Jiskra Petra Slunečka.

„Naposledy se hrála ve třicátých letech minulého století. Předvádíme ji s velkou výpravu, která byla vytvořena přímo pro potřeby našeho divadla. Představení budou vždy v neděli od 14 a od 16 hodin 11.,18. a 25. listopadu," řekla Marie Veřmiřovská z Loutkového divadla Sokol Přerov.

Před Vánoci divadlo uvede hru Štědrý večer, která vychází z pohádky Františka Čecha. „Je to příběh o zvířátkách a o Ježíškovi. Za minulého režimu se hrála pouze v roce 1968," dodala s tím, že představení bude uvedeno 2., 9. a 16. prosince.

V roce 2013 čekají na mladé diváky a jejich rodiče hry Pohádka z kouzelné obálky, Pohádka o zlaté rybce, Kašpárkovo čarování a také 6. celostátní sokolská přehlídka.

Jelikož Přerovské loutkové divadlo funguje na amatérské bázi, uvítá dobrovolnou výpomoc. „Poslední dobou máme problém s lidmi. Uvítáme tedy jakoukoliv pomoc, například při výrobě rekvizit či uvádění," uzavřela.