Jak jste se ke kreslení ve školkách dostal?

Oslovila mě moje bývalá kolegyně, jestli bych to nechtěl zkusit, že o kreslení s dětmi je zájem. A protože mě zná, řekla si, že bych se na to výborně hodil. Já normálně učím děti na druhém stupni základní školy, kde to kreslení je už trošku někde jinde, takže jsem se na nejmenší musel připravit.

Máte pro ně nějaký speciální program?

Ano, mám scénář, jestli se to tak dá říct, ale jsou to vesměs úplně jednoduché věci. Ale jak jsem po první hodině zjistil, ty děti to nesmírně baví. Je to pro ně změna a něco nového. My spolupracujeme, rozdám jim papíry, předkresluji na tabuli, oni hádají, do toho já mezi nimi běhám. A co víc, své výtvory si vždycky odnesou domů. Mnohdy mi učitelky říkají, že netušily, co v dětech je, že byly schopné něco takového nakreslit.

Hodláte se této činnosti věnovat i v budoucnu?

Dnes je to tři měsíce, co kreslím a postupně se to rozkřiklo, takže už teď mám nabídky i na září.

Co přišlo dřív, kreslení nebo básničky?

To málokdo ví, ale první byly básničky. Píšu je už od svých čtrnácti let. Vždycky jsem je chtěl někde otisknout nebo uveřejnit, ale bylo mi řečeno, že pro to není nikde místo. Tehdy v době komunismu to nebylo zvykem.

Proto jste začal kreslit?

Ne tak úplně. Když vyhlásil časopis Dikobraz soutěž, rozhodl jsem se přihlásit. A při té příležitosti jsem se dostal mezi takové osobnosti jako byli Jan Vyčítal nebo Petr Urban a podobně. Tam jsem k tomu kreslení i humoru načichl a pokračoval v tom dál.

Vaše poslední sbírka se jmenuje V dlani své se skrývám. Jakým čtenářům byste ji určil?

Já se snažím, aby si tam každý vybral něco. Popsal bych to jako samoobsluhu. Když se vám v obchodě něco nelíbí, tak to necháte ležet a naopak. Někdo to prolistuje, najde báseň a řekne si: ano, to je o mě, to je taky můj příběh. Ale je tam například báseň věnovaná Pavlu Novákovi, protože to byl člověk, kterého si nesmírně vážím. Ta báseň se jmenuje Vám. Napsal jsem ji, když zemřel.

Jaké jsou Vaše další plány do budoucna?

Plánuji desátou sbírku, ať to zaokrouhlím.(smích). Ale teď je aktuální ta devátá, takže je na další ještě čas. Nehodlám na to nějak tlačit. V současné době taky spolupracuji například s Richardem Krajčem a plánujeme setkání i s Tomášem Klusem, který si oblíbil mou předposlední sbírku.

Kdybyste měl sám sebe a to co děláte charakterizovat několika slovy, jaká by to byla?

Výtvarník, kreslíř, básník, učitel výtvarné výchovy a obyčejný člověk.