Slavnostní projev pronesl v neděli na náměstí i nový přerovský farář Josef Rosenberg, který za svá slova sklidil nadšený aplaus.

„Tohle je nejzbožnější město, křižují se tu i vlaky. Doufejme, že svatý Vavřinec tak, jako ochraňoval toto město po staletí, ho bude ochraňovat i nadále,“ popřál Přerovu. Primátor Vladimír Puchalský, jenž spolu s farářem zahajoval hodovou neděli, zase vyjádřil naději, že s boží pomocí budou v Přerově brzy křižovat i dálnice.

Třídenní program nabídl koncerty hvězd na náměstí, ale i přerovské legendy. Vedle Kataríny Knechtové, kapely Maxim Turbulenc či Janka Ledeckého se tak objevily i přerovské skupiny Synkopa a Re-VOX a své hity zazpíval i Jaroslav Wykrent v doprovodu In blue. Publikum přivedly do varu i kapely Arrhythmia a Imperio.

Oslavou stého výročí vzniku samostatné republiky se stal sobotní komponovaný program, na kterém si mohli návštěvníci poslechnout ranný swing v podání Academic Jazz Bandu, ale na pódiu se konala i dobová módní přehlídka „Jen pro ten dnešní den“ v podání spolku Prvorepubliková móda z Lednice. U bronzového modelu města před radnicí zase zaparkovali nablýskaní veteráni.

Bohatý program čekal v neděli návštěvníky také na Horním náměstí, kde rozprostřeli své stánky prodejci v dobových kostýmech. „Snažíme se historickým průvodem, ale i přehlídkou šermířů, dobové hudby či ukázkou řemesel připomenout bohatou tradici města tak, aby na ni lidé nezapomínali,“ řekl Petr Novotný ze skupiny historického šermu Markus M, která se podílela na zajištění historické části programu.