VEČERY V JEDNOM

Název někdejšího dua „Večery v jednom“ přešel společně s částí repertoáru na novou sestavu, která se dala dohromady v průběhu podzimu 2002 v Bruntále.

„Naši kapelu tvoří muzikanti s bohatou hudební minulostí a řekl bych, že co se týče přístupu k muzice, jedná se výhradně o srdeční záležitost,“ řekl jeden ze členů kapely Štěpán Mikulka.

Žánrově by Večery v jednom zařadili její členové nejspíše k folku s poměrně častou inklinací k nejrůznějším žánrům jako jsou pseudolidová píseň, jazz a nebo latina. Rovněž si zakládají na tom, že hrají výhradně vlastní skladby.

Dnes se skupina orientuje spíše na hraní v klubech, kde oceňuje především bližší kontakt s publikem a příjemnou atmosféru.

„Pokud se najde příležitost, rádi se podíváme i na nějaký menší hudební festiválek. Pravidelně se také účastníme hudebních soutěží Moravský vrabec či Trampská porta,“ dodal Mikulka.

Ten spolu se svým bratrem Bohdanem zároveň pořádají v Bruntále pravděpodobně nejstarší hudební akci s názvem „Dokud se zpívá“.

LETOKRUHY

Přerovská kapela Letokruhy vznikla na jaře roku 2009 ze skupiny Country Hit, jako původně volná sestava členů několika rozpadlých kapel. „Prvotní popud k založení dali Vašek „Leby“ Šulava z kapely ReNsi a Michal „Balvan“ Sehnálek z kapely Stín,“ uvedla správkyně webových stránek kapely Michaela Dluhošová.

Všechny bývalé i současné členy kapely vždy dohromady spojovala láska k muzice, dlouholeté přátelství a chuť předvést své muzikantské umění svým divákům, jak sami říkají.

„Když se členů kapely zeptáte na jejich pocity při nástupu na pódium před nové publikum, odpoví vám jednohlasně jako ostřílení profíci, že nervozita a tréma už nejsou na místě – chce to prostě jen přijít a hrát,“ dodala Dluhošová.

Nejdůležitější pro ně je, aby se bavilo nejen publikum, ale aby hudba byla potěšením i pro ně samotné. Repertoár kapely tvoří prozatím převzatá hudba, především žánrů bluegrass, blues a folk.

Časem se chystají přidat i vlastní tvorbu, kterou by chtěli prezentovat na festivalech nejen v okolí Přerova. Kapelu Letokruhy můžeme potkat jak v místních hospůdkách při přátelském posezení u kytary, tak na country večerech či bálech.