Místo avizovaného představení Frida, které bylo původně na programu ve čtvrtek 6. srpna, se diváci dočkali monodramatu Všechny moje zimy. Příběh slavné umělkyně plnohodnotně nahradil silné drama ženy, která přichází o posledního nejbližšího přítele. Hlavní roli ztvárnila Tereza Fialová z divadelního souboru Zmatkaři. Po vyčerpávající one-woman-show ji po právem tleskalo téměř zcela zaplněné hlediště.

Nejeden divák odcházel nadšený. „Představení se mi moc líbilo, obdivuju herečku, která byla po celou dobu sama na jevišti a všechno si zapamatovala," prozradila Jarmila S. z Přerova. Když není na dovolené, program festivalu si nenechá ujít. „Mám koupeny lístky na většinu inscenací. Do divadla chodím celoročně – ať už do sálu klubu Teplo nebo do Městského domu. Letní scéna má ale výjimečnou atmosféru," přiznala.

Lístky ještě budou

V loňském roce se většina divadelních představení vyprodala už v předprodeji. Letos chtěli organizátoři z Divadla Dostavník dát šanci i těm, kteří se rozhodují na poslední chvíli. „Navýšili jsme kapacitu asi o třicet míst. Tyto vstupenky se budou prodávat výhradně před představením," přiblížil za pořadatele Zdeněk Hilbert. Jediným, zřejmě beznadějně vyprodaným představením zůstane komedie Arnošta Goldflama Dámská šatna, která celý festival 27. srpna zakončí.

Kulturní léto je v Přerově v plném proudu, na své si přijdou také hudební příznivci. „Mám radost, že divadlu se v relativné malém městě daří a těší nás velký zájem o něj. Hodně se tvrdí, že v Přerově není žádná kultura, ale v týdnu tady máme hned pět akcí – ve čtvrtek divadlo, v pátek výstava k nedožitým 70. narozeninám Petra Markulčeka, v neděli divadelní představení Don Quijote de la Ancha Divadla Klauniky, v úterý se na letní scéně koná komponovaný pořad bluesové kapely Mothers Follow Chairs s poezií Čestmíra Beťáka. Týden uzavře opět čtvrteční Dostavníčko s divadlem," vypočítala Lada Galová z Kulturní a informační služby města Přerova.

Závěr prázdnin se ponese ne letní scéně pod širým nebem ve znamení klasické kytary, folku a jazzu. V úterý 18. srpna vystoupí Přerovské kytarové duo Bohdan Mrtvý a Petr Vařák s pořadem Dvanáct strun v podzámčí. O týden později se návštěvníci mohou těšit na kapelu Freďáci, která předvede koncert s názvem Country na konci léta. „Příznačné Loučení s prázdninami je pak naplánováno na úterý 1. září, kdy zahraje skupina Jazz Bond," dodala Lada Galová. Všechny hudební akce startují v 19 hodin.