Na její koncert zavítala do zámeckého areálu asi tisícovka lidí, převážně v důchodovém věku. Ti to pak na parketu roztočili tak, že by jim mohl závidět i leckterý účastník technoparty.

„Ole, ole, kupte si zas. Ole ole, náš ananas,“ tleskali do rytmu tanečníci a vyhazovali při tom nohama. Mezi oblíbenými kreacemi nechybělo ani vášnivé tango, které vzápětí vystřídala romantická Skalinada.

„Bavíme se výborně, s Evou a Vaškem to byl dobrý nápad. Jen mi ještě nezahráli Plují lodi do Triany, to by mi srdíčko zaplesalo,“ pochvalovala si jedna z přítomných.

Na oblíbené songy ale populární dvojice nezapomněla. Eva doprovázela Vaška na klávesy a zpívala při tom procítěně Bílou orchidej. To už se rozjásaný dav pod podiem zklidnil a divoký rytmus vystřídala romantika.

„Ty písničky jsou naše mládí, a tak vzpomínáme,“ pokrčil rameny jeden z tanečníků a vzdaloval se se svou vyvolenou na druhou stranu parketu.

Setkání dechových hudeb se letos v Dřevohosticích konalo už pošestnácté

„Od začátku jsme byli hodně nervózní kvůli počasí. Dvakrát byla bouřka, ale zatím jsme to ustáli. Návštěvníky ani déšť neodradil a na Evu a Vaška přišlo asi tisíc lidí,“ řekl místostarosta obce Petr Dostál. Na tradiční akci se během soboty a neděle vystřídalo dvanáct dechových souborů.

V sobotu v podvečer zahrála Věrovanka a po skončení koncertu Evy a Vaška následovala taneční veselice s Moravskou veselkou. Neděle pak patřila hlavnímu programu.

„Abychom tu neměli jen dechovky z Hané a Jižní Moravy, pozvali jsme i Křídlovanku z Kutné Hory a také jednoho zahraničního hosta .Tím je německá kapela Schönburger Blasmusikanten,“ upřesnil Dostál.

A jak vlastně tradice Setkání dechových hudeb v Dřevohosticích vznikala?

„Nebyl jsem u úplného začátku, ale vím, že to byl nápad tehdejšího starosty Ladislava Sigmunda. V roce 1993 si obec připomínala sté výročí Záhorských slavností a pozvali jsme k nám Mistříňanku. Ta lidi hodně zaujala a v obci se dlouho nemluvilo o ničem jiném. Starostu koncert inspiroval a setkání dechových hudeb se od té doby koná každý rok,“ vysvětlil jeden z místních František Bednář.

Původně dřevohostické setkávání milovníků dechovky přilákalo časem i návštěvníky ze širokého okolí. „Teď je tady už jen tak třetina místních, zbývající jsou z jiných obcí a měst, kteří si přišli poslechnout kvalitní dechovku,“ uzavřel Bednář.