Dvoranou zámku se při úterní vernisáži rozléhaly nejen písničky, ale i mnohé básničky, které si děti spolu s učitelkami připravily právě pro tuto vernisáž.

Bylo vidět, že se děti na zahájení výstavy těšily a pečlivě se připravovaly. Po vystoupení obdržely hlavní organizátorky kytici od starosty Miroslava Wildnera.

Obrázky na výstavu namalovalo celkem čtrnáct dětí, které navštěvují výtvarný kroužek v rámci školky. Některé exponáty jsou i skupinové práce.

„Když jsme dětem řekli, že uspořádáme výstavu, měly velkou radost, že jejich výkresy uvidí veřejnost,“ podotkla ředitelka mateřské školy Lenka Němčáková.

„Příprava celé výstavy trvala asi měsíc, museli jsme zajistit focení, pozvánky, občerstvení a podobně. Samotný program k zahájení připravovaly děti z celé školky, nejen z výtvarného kroužku,“ informovala jedna z vychovatelek Hana Pytelová.

„Jsem velmi ráda, že se má dcera něčeho takového účastní. Ředitelka dělá pro děti hodně, ve školce funguje například i kroužek angličtiny,“ pochvalovala si jedna z maminek Petra Witoszová.