Věra Švejnochová pořádá různé kulturní akce již šestnáct let. Pokaždé si pronajala v Přerově sál a pozvala některé z pražských divadel. Teď začíná novou životní etapu – v bývalém klubu elektrárny otevírá svůj vlastní prostor.

„Zjistila jsem, že klub je zhruba čtyři roky zavřený, přitom prostory jsou tam nádherné a stále funkční. Je to pro mě velká výzva," prozrazuje.

Jejím cílem je Přerovanům nabídnou nejen kvalitní divadelní program, ale také přivést umělce, kteří u nás jinak nevystupují. „Hodně specifický bude recitál Jiřího Schmitzera v listopadu. On je svéráz, své písničky prokládá povídkami, tak uvidíme, co na to řeknou lidé," uvádí.

Ze zkušenosti ví, že přilákat lidi na méně známé tváře, není jednoduché. „Prozatím mám nasmlouvané akce, které by Přerovany mohli oslovit. Časem, až si na V. Klub lidé zvyknou, se možná pustím do méně známých věcí," říká dále Věra Švejnochová, jejíž počáteční písmeno křestního jména dalo klubu název.

První divadelní představení Shirley Valentine se Simonou Stašovou, které se koná v neděli 6. září, je již vyprodané. Příznivci divadla by si do kalendářů měli poznačit datum 7.října, kdy přijede Stanislav Zindulka a Matěj Hádek s inscenací Návštěvy u pana Greena.

Kapacita divadelního sálu je 400 míst na sezení, při koncertech na stání až 550 míst. „K sálu je připojený ještě jeden sál, pokud bych otevřela oba, vešlo by se tam až 800 lidí," přibližuje.

Ceny vstupenek se budou odvíjet podle toho, kolik bude stát samotné představení. Předprodej se koná v Městském informačním centru, lístky se budou prodávat v klubu před konkrétní akcí.

Synkopa, Marsyas, Ivan Hlas i Jirka Kolbaba

O rozjezd klubu se také postará legendární kapela Synkopa, která vystoupí v pátek 25. září. V příštím roce slibuje Věra Švejnochová koncerty folkrockové skupiny Marsyas nebo Ivana Hlase. A v prosinci se příznivci cestování můžou těšit na setkání s Jirkou Kolbabou.

Aby byl klub schopný provozu, bude každý všední den od 7 do 14 hodin fungovat i bufet. „Klub musí také vydělávat, což se pouze z kultury nedá. V malé restauraci budu nabízet snídaně, svačiny i obědy," dodává s tím, že drobné občerstvení bude k dispozici vždy během večerních představení. „Prostory nabízí tolik možností, jde jen o to, aby si na něj lidé znovu zvykli," uzavírá.

Sál si mohou také lidé pronajmout pro pořádání plesů, soukromých či firemních večírků nebo přednášek. Kontakt a aktuální program najdou lidé na facebooku a na webových stránkách www.divadelni-v-klub-prerov.webnode.cz.