U zrodu myšlenky uspořádat setkání handicapovaných a zdravých lidí a propojit tak oba světy pomyslným „mostem“ stál olomoucký Genoservis, který kvůli tomu před lety založil nadační fond Genáček.

Nápad se v Přerově ujal a ze setkání se postupně stala akce celorepublikového významu. Setkání se na přerovském výstavišti uskuteční v pátek 5. června. „Symbolika Mostů je pořád stejná – uspořádat vystoupení souborů handicapovaných z ústavů sociální péče v celé republice a dát prostor také vystoupením dětí ze zdejších zájmových sdružení,“ řekla Kamila Stroinová z Nadačního fondu Genáček.

Podle ní bude letošní jubilejní přehlídka jiná v tom, že původně dvoudenní akce bude pro veřejnost přístupná pouze jediný den – a to v pátek.

„Ke změně dramaturgie nás vedlo hlavně to, že jsme chtěli, aby účastníci této akce z celé republiky mohli lépe poznat Přerov. Lidé se k nám totiž na Mosty vždy rádi vracejí a nemají vlastně možnost lépe se seznámit s městem,“ řekla Stroinová. V pátek se uskuteční oficiální program, který završí „Hvězdný večer“. V sobotu pak budou mít účastníci přehlídky individuální program.

A jak bude probíhat oslava desátého jubilea „Mostů“?

„Na své si přijdou malí i velcí. Podtextem letošního ročníku bude totiž „slavíme narozeniny“. V areálu tak budou kromě přehlídky jednotlivých souborů k vidění i ukázky hasičské, policejní a armádní techniky. Na přehlídce nebudou chybět ani populární osobnosti, které k ní neodmyslitelně patří,“ dodala Stroinová.

Kromě tradičních nestorů setkání, jako jsou Železný Zekon nebo moderátor celé akce Petr Jančařík, se představí i zpěváci muzikálové show „Muzikál ze střední“ v českém obsazení a zpěvačka Tanja.

Páteční program vyvrcholí Hvězdným večerem, na kterém vystoupí Helena Zeťová, skupina 5 Angels, Marek Ztracený nebo Gipsy CZ.

Tečku za letošními Mosty udělá velkolepý ohňostroj. Vstupenky na koncert si mohou zájemci zakoupit v předprodeji Městského informačního centra v Přerově a v den konání koncertu pak přímo na výstavišti.

Parkování pro návštěvníky zajistí pořadatelé přímo v areálu výstaviště a vjezd bude označen na příjezdové komunikaci k výstavišti.