Interpretku, která je známá svými živelnými koncerty či hrou na kytaru zuby, doprovodí ještě dva kytaristé a vokalistka.

„Hranice jsem navštívila vloni během svého evropského turné, ale pouze jako návštěvník. Okamžitě jsem se tady cítila jako doma. Dokonce se mi do rukou dostala kniha Tomáše Pospěcha o hranické architektuře, kde jsem se dočetla, že zdejší poslední rabín se jmenoval Jakob Rabinowitz. Stejně tak se jmenoval můj dědeček, který přišel z Evropy do Ameriky, kde si zkrátil jméno z Rabinowitz na Robin,“ říká zpěvačka a virtuózní kytaristka Janet Robin, která se začala učit na kytaru již ve svých šesti letech u samotného Randyho Rhoadse od Ozzyho Osborna a záhy pak stála na pódiu jako členka kapely Lindseyho Buckinghama z Fleetwood Mac.

Netrvalo dlouho a do své formace si pak mladou Janet pozvala i Meredith Brooks, která se proslavila celosvětovým hitem Bitch. Během turné s Meredith si Janet Robin uvědomila, že už nechce být jen doprovodná kytaristka, a začala pracovat na své sólové kariéře.

Dosud natočila tři kritikou kladně přijatá alba a objevila se na nahrávkách a koncertech mnoha respektovaných hudebních osobností, jako jsou například Melissa Etheridge, Michelle Shocked, Garrison Starr, či kapely Heart. Američtí kritici o ní píší, že není jen jednou z mnoha písničkářek s kytarou. Z jejích živých vystoupení má totiž člověk pocit, že ona a kytara jsou jedno.

„Myslím, že se lidé mají na co těšit. Janet Robin je výborná hudebnice a během svých živelných koncertů dokáže skvěle komunikovat s publikem. Své chytlavé písničky prokládá kytarovými sóly a na kytaru hraje dokonce i zuby,“ říká majitel divadla Stará Střelnice Václav Vlasák. Janet Robin se chce v Hranicích zdržet týden.

„Zajímá mne vaše historie a chtěla bych se dozvědět, zda jsem tady neměla předky. Něco mě k Hranicím prostě táhne,“ říká hudebnice.