Hvězdný koncert se uskuteční ve velkém sále Městského domu 15. dubna a lístky na něj budou k mání už od 1. března. Mike Stern vystoupil naposledy v Přerově na hlavní festivalové scéně před čtyřmi lety.

„Jarní prolog jsme letos přejmenovali na Matějskou jazzovou pouť. Nechceme totiž pořád dokola opakovat, že je vzpomínkou na zakládající členy festivalu. Jedním z nich byl i můj otec Rudolf Neuls starší, který měl mezi muzikanty přezdívku Matěj. Odtud tedy vznikl název Matějská jazzová pouť,“ vysvětlil ředitel festivalu Rudolf Neuls.

Podle něj se koncert v Přerově uskuteční v rámci jarního evropského turné Mike Sterna.

„V Česku vystoupí v Praze, Ostravě a v Přerově, potom se přemístí do Maďarska, a nakonec se zase vrátí k nám na brněnský jazzový festival,“ popsal Neuls.

Mike Stern odstartoval svou hudební dráhu na počátku osmdesátých let v bandech, které vedl trumpetista Miles Davis.

Objevil se po boku takových jazzových ikon, jako byli například saxofonisté Stan Getz či Joe Henderson, Jaco Pastorius či kytaristé Jim Hall a Pat Martino.

Fúzový a bebopový kytarista Mike Stern pracoval také s Billy Cobhamem a vydal více než desítku sólových alb.

Na prologu Československého jazzového festivalu vystoupí jako předskokan americké hvězdy kapela Rhytm Desperados, kterou znají návštěvníci podzimních festivalů z koncertů ve foyer.

After party pak bude patřit domácí kapele Jazz base, již tvoří talentovaní přerovští hudebníci.