V pracovní dny se vychází z Městského informačního centra, o svátcích, sobotách a nedělích pak z Městského muzea a galerie na Staré radnici, a to vždy v 10 a ve 14 hodin.

Zahájení průvodcovské služby doprovodí v sobotu 30. května program s názvem Divadlo a hudba v památkách. Během něj vystoupí v 9.30, v 10.30, ve 14 a v 15.30 hodin Divadlo Štěk & spol. na nádvoří Staré radnice. Od 10.30 a 15 hodin pak zahraje Malý smyčcový orchestr ZUŠ Hranice v obřadní síni zámku.

Hudba zazní i v 10.15, v 11.15, ve 14.45 a v 15.45 hodin u Synagogy v podání jazzového Dlapa tria. Návštěvníci budou mít rovněž během programu příležitost zapojit se do 2. kola celonárodní ankety Kniha mého srdce. Na nádvoří radnice bude možno vyplnit anketní lístek, kterým dáte hlas knize svému srdci nejbližší. Vybírat můžete ze 100 titulů, kterým bylo dáno nejvíce hlasů v 1. kole.

Volně budou také přístupné výstavy Městského muzea a galerie v Hranicích, a to Petr Kuba - Obrazy a objekty v Synagoze a Nouzová platidla aneb Když je nouze nejvyšší na Staré radnici.

„Programem chceme zatraktivnit trasu o malé koncerty a divadelní představení a dát příležitost místním umělcům k prezentaci jejich činnosti. Cílem akce je oživit naše kamenné památky a upozornit i na zajímavé výstavy ve výstavních síních Městského muzea a galerie v Hranicích, které budou tento den přístupné zdarma. Věříme, že se nám podaří navodit v centru města příjemnou atmosféru a nalákat sem nejen obyvatele Hranic, ale i turisty ze širšího okolí,“ řekla pracovnice odboru kultury a cestovního ruchu Jana Černá.

Na tento celodenní program navazuje od 20.30 hodin Dětský den v letním kině s promítáním a ohňostrojem.