Na každoroční setkání se vždy těší nejen samotní návštěvníci, ale i desítky účinkujících, protože je festival místem setkávání přátel lidových tradic a zábavy. Letošní ročník patřil především dětem.

„Myslím si, že se akce vydařila. Atmosféra byla báječná. V jednu chvíli nám tady sice trochu zapršelo, program jsme na nějakou dobu přerušili, ale pak zábava běžela až do večerních hodin,“ řekl Tomáš Barbořík z Folklorního souboru Haná Přerov, který festival každoročně pořádá.

V programu letos vystoupil dětský folklorní soubor Kelčovan z Čadce, Lipina a Lipinka z Vracova, Morava z Ostravy, domácí Trávníček a pořádající Folklorní soubor Haná. O večerní zábavu se postarala cimbálová muzika Primáš.

„Přemístit festival do Michalova byla podle mě dobrá volba. Návštěvníci zde měli lepší vyžití, mohli si park kdykoliv projít, a ti mladší si mohli odskočit na místní herní prvky a hřiště. Tento ročník byl vůbec více zaměřený na nejmladší účastníky. Vystupovalo zde i více dětských souborů než obvykle, byly zde výtvarné a pracovní dílničky a novinkou byla taneční školička hanáckých tanců v podání souboru Trávníček,“ doplnil Tomáš Barbořík.