Zazní nejen rocková a punková muzika v podání regionálních kapel jako jsou hraničtí Traktor nebo Expo&Pension z Holešova, ale také tvrdý metal skupiny Bethrayer z nedalekého Kojetína.

Festival ale láká i na populární tváře a večerní program zpestří Ivan Mládek se svým Banjo Bandem, Anna K. a nebo kapela MIG 2.

„Prvotním impulsem vzniku festivalu v Dřevohosticích bylo, že jsme si chtěli udělat radost,“ řekl hlavní organizátor akce Aleš Sigmund.

Podle něj se začala historie Dřevo rockfestu psát před pěti lety.

„Nejprve to byl typický rockový festival regionálních kapel. Postupně se na něm ale vystřídali i známí účinkující jako třeba loni zpěvačka Ewa Farna a nebo skupina Argema,“ dodal.

Hvězdy pop music zastupuje zpěvačka Anna K.

Pořadatelé při sestavování letošního programu sázeli při výběru interpretů hlavně na různorodost. Ve výčtu účinkujících tedy nechybí populární šprýmař Ivan Mládek a jeho Banjo Band. Hvězdy pop music zastoupí zpěvačka Anna K. a směsici rytmů funky, jazzu, rapu, twistu, latiny a blues představí bavič Jiří Macháček s kapelou MIG 21.

„Chtěli jsme pozvat i kapelu Divoký Bill, ale nevyšlo to, protože měli plný kalendář a nevybrali jsme vhodný termín. Zkusíme to znovu v příštím roce,“ doplnil Sigmund.

Letošní Dřevorock fest podle něj nepřekazí ani nepříznivé počasí, kterého se mnozí pořadatelé kulturních akcí pod širým nebem obávají.

„Areál je z velké části zastřešený, takže se lidé v případě deštivého počasí mají kam schovat,“ poznamenal. O zvuk všech kapel se postará kvalitní aparatura, která nazvučila i kapely na festivalu Colors of Ostrava.

SOUVISEJÍCÍ:Dřevorockfest přivítá řadu známých kapel